Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Rusza produkcja amerykańskich elektryków

Niemcy: Ford rozpoczyna produkcję samochodów elektrycznych w Kolonii

aktualności niemcy, samochody elektryczne, ford explorer
Foto: Ford / Mat. Pras.
Do 2018 roku Ford produkował elektryczną wersję Focusa w Saarze. Jednak bez powodzenia. Teraz koncern motoryzacyjny rozpoczyna nowy etap w swojej historii. Nowy rozdział otwiera z Fordem Explorerem – kompaktowemu SUV-owi z napędem elektrycznym.

Zakłady Forda w Kolonii produkują nowego Explorera

Ford rozpoczął seryjną produkcję swojego pierwszego samochodu elektrycznego, który będzie produkowany w Europie w dużych ilościach. Nowy model będzie nosił nazwę Explorer. Po starcie produkcji pierwszy pojazd zostanie uroczyście przekazany klientowi jeszcze tego samego dnia. Produkcja miała rozpocząć się we wrześniu ubiegłego roku. Jednak ze względu na nowy standard baterii, przygotowania trwały dłużej.

250 tysięcy pojazdów rocznie

W latach 2013 – 2018 Ford produkował elektryczną wersję Focusa w Saarze, ale tylko w niewielkich ilościach i bez większego sukcesu. Nowy Ford Explorer trafił od razu do masowej produkcji. Zdolność produkcyjną zakładu w Kolonii amerykański koncern szacuje na 250 000 pojazdów elektrycznych rocznie. Oprócz nowego kompaktowego samochodu terenowego – Forda Explorera – w mieście ma być produkowany drugi samochód elektryczny.

Amerykański koncern jest obecny w kraju nad Renem od 1930 roku, gdzie produkował między innymi małego klasyka – Forda Fiesta. Koncern wstrzymał produkcję tego samochodu w zeszłym roku. Musiała ustąpić miejsca nowemu samochodowi elektrycznemu.

Ford musi goni konkurencję

Ford zainwestował prawie dwa miliardy euro w nowy zakład w Kolonii. Jeśli chodzi o elektromobilność, amerykański producent samochodów został odrobinę w tyle. Ford ma nadzieję na wysoki zbyt swojego nowego elektryka. Popyt na samochody elektrycznne rozwijał się ostatnio słabo na całym rynku.

Źródło: n-tv

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.