Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Ikea podbija świat. Szwajcarię też!

Plany ekspansji Ikei przewidują zakładanie mniejszych placówek w różnych państwach na świecie. Koncern planuje również coś nowego w Szwajcarii.

Kto powiedział, że Ikea koniecznie musi być ogromna? Szwedzki gigant testuje wprowadzenie nowych formatów placówek – od małych filii przez restauracje aż po punkty odbioru zamówień online w miastach. W zeszłym roku powstało już 19 takich punktów.

Te „drobne kroczki“ mają zapewnić podwojenie obrotu do 2020 roku i stanowią niemałą rewolucję. Ikea zasłynęła ze swoich wielkometrażowych sklepów, zlokalizowanych na obrzeżach miast. Tym razem chodzi o zbliżenie się do klienta. Szef koncernu, Peter Agnefjäll, tłumaczy, że integracja z klientem była zawsze priorytetem. Tym razem cel ten poprowadził Ikeę na zupełnie nowe terytoria.

Punkty odbioru produktów funkcjonują od 2015 roku. Obecnie jest ich 22 w jedenastu państwach. Do Szwajcarii jeszcze nie dotarły – nadszedł czas, by się to zmieniło. Pierwszy powstanie w regionie, gdzie nie ma placówki Ikei, zapowiada rzecznik Alexander Gligorijevic, wstrzymując się od podania szczegółów. Wiadomo jednak, że jeżeli pomysł zostanie dobrze przyjęty, to powstaną kolejne miejsca, w których będzie można odbierać zamówione produkty.

Niewykluczone, że koncern utworzy także mniejsze sklepy w miastach. Ikea znajduje się na razie na etapie prób.

Źródło: Blick.ch

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.