Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Te drogi trzeba omijać

Korki i utrudnienia na szwajcarskich drogach w związku z dniami wolnymi od pracy

aktualności, aktualności Szwajcaria, podróż pociągiem, podróż samochodem, wniebowstąpienie pańskie, zesłanie duch świętego
Zdjęcie: pixabay
Z racji Święta Wniebowstąpienia i Zesłania Ducha Świętego nastąpi wzrost ruchu na szwajcarskich drogach. Touring Club Schweiz (TCS) jak co roku spodziewa się korków przy tunelu Gotarda. SBB zachęca do podróży koleją i oferuje dodatkowe przejazdy podróżnym.

Święto i dzień ustawowo wolny od pracy oznacza korki w Szwajcarii

Pierwsze zatory przy tunelu Gotthard prawdopodobnie pojawią się już dzisiaj. Specjaliści sądzą, że w czwartek podróżujący również będą się musieli uzbroić w cierpliwość. Ruch powinien się uspokoić do piątkowego wieczoru. TCS zaleca podróż na południe od Szwajcarii w nocy z czwartku na piątek lub wczesnym piątkowym rankiem. Ruch powrotny jest przewidywany na niedzielę.

Tłoczno na szwajcarskich drogach będzie również w weekend Pięćdziesiątnicy 17/18 maja. Kumulacja natężenia ruchu przed tunelem powinna nastąpić w piątkowe popołudnie i sobotnie przedpołudnie. W przypadku podróży powrotnej największych utrudnień kierowcy mogą się spodziewać w poniedziałek i wtorek (20/21 maja).

TCS zaleca rozpoczęcie podróży w piątek rano. Warto również wyruszyć w nocy z piątku na sobotę lub w sobotę wczesnym rankiem. Należy unikać podróży powrotnych w poniedziałek zielonoświątkowy lub wtorek po południu. Eksperci zalecają podróż późnym poniedziałkowym wieczorem lub w nocy z poniedziałku na wtorek.

Utrudnienia są oczywiście związane ze świętami i dniami wolnymi od pracy w Szwajcarii, które przypadają w najbliższym czasie.

Berhnardinpass, Simplonpass i tunel Lötschberg 

Federalny Urząd Dróg w Szwajcarii zaleca podróżującym z obszaru Zurych i wschodniej Szwajcarii podróżowanie w obie strony trasą Berhnardinpass. Podróżni ze środkowej części kraju mogą „uciec” przed korkami trasą Simplonpass i tunelem Lötschberg. Podróżujący samochodem z zachodniej Szwajcarii mogą natomiast korzystać z płatnego tunelu Wielkiej Przełęczy świętego Bernarda (Grossen-Sankt-Bernhard-Tunnel).

W dniu Wniebowstąpienia i Pięćdziesiątnicy wielu podróżujących pojdzie także pociągami. SBB obsługuje 61 dodatkowych pociągów w ten weekend i 48 w weekend Zesłania Ducha Świętego. Kolejarze do kursujących pociągów dołożą również dodatkowe wagony. W sumie SBB oferuje ponad 52 tysiące dodatkowych miejsc siedzących w dniu Wniebowstąpienia i około 47 tysięcy dodatkowych miejsc w Święto Zesłania Ducha Świętego.

Pociągi kursujące w kierunku północ-południe przejeżdżają przez Gotthard-Panoramastrecke. Oznacza to wydłużenie czasu podróży o około godzinę w porównaniu z podróżą przez tunel Gotarda. W przypadku podróży powrotnej w niedzielę większość pociągów może przejechać przez tunel Gotarda, co może okazać się szybszym rozwiązaniem.

Źródło: Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.