Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Koniec szwajcarskiego motor show

Koniec! Nie będzie kolejnych targów samochodowych w Genewie

aktualności, aktualnosci szzwajcaria, wystawa samochodów Genewa, koniec wystawy samochodów
Zdjecie: freepik
Jak poinformowali organizatorzy, tradycyjne targi motoryzacyjne w Genewie dobiegły końcu. Genewskie Motor Show powstało w 1905 roku, a ostatni raz odbyło się wiosną tego roku w mniejszym formacie. Wystawa była już tylko cieniem samej siebie.

Salonowi skończyło się paliwo. Tradycyjne targi samochodowe w Genewie już się nie odbędą. Edycja 2024 była tą ostatnią. Przy tej okazji okazało się, że salon miał duże problemy. Wielu znaczących producentów samochodów pokazywało im zimne ramię i omijało wystawę.

Targi chciały ponownie rozkwitnąć za pomocą nowej koncepcji. “Chcemy przyjąć świeże podejście także do tych marek, które nie pojawiły się jeszcze w tym roku”, powiedział prezes Alexandre de Senarclens tuż przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu.

Brak zainteresowania ze strony producentów

Wysiłki były jednak daremne i salon kończy swoją działalność. “Wysiłki i determinacja, z jakimi próbowaliśmy wrócić na właściwą drogę, nie zostaną podważone przez tę godną ubolewania decyzję”, powiedział de Sanarclens. “Jednak brak zainteresowania ze strony producentów, konkurencja w postaci targów w Paryżu i Monachium, a także niezbędne do utrzymania salonu inwestycje, uniemożliwiły dalszą działalność”.

Ostatecznie jednak powodem zamknięcia salonu jest zmieniające się zachowanie konsumentów. Nowy samochód już dawno przestał być kupowany w salonie samochodowym. Kupujący robią to teraz przez internet, konfigurując swoje auto na kanapie w domu. Zdjęcia i filmy można oglądać na telefonie komórkowym. Klasyczne targi powoli odchodzą w zapomnienie.

Negatywne sygnały

Według dyrektora generalnego Sandro Mesquita, tegoroczna edycja genewskiego Motor Show była obiecująca. Po czterech latach nieobecności spowodowanej pandemią udało się zgromadzić około 30 wystawców, 2000 dziennikarzy i liczną publiczność. Celem na 2025 rok było podwojenie wielkości imprezy. Jednak “sygnały, które otrzymaliśmy, były negatywne”, mówi Mesquita.

Tegoroczna wystawa odbyła się pod nazwą Geneva International Motor Show (GIMS). Po raz pierwszy od 2019 roku powróciła do Genewy, ale w mniejszym formacie. Została bowiem skrócona z 11 do 7 dni. Organizatorzy liczyli na około 200 000 zwiedzających. Jednak tego skromnego celu nie udało się osiągnąć. Dla porównania przed pandemią koronawirusa odwiedzających było ponad 600 tysięcy.

Targi samochodowe odbywały się zawsze na początku marca w kompleksie targowym Palexpo. Przez długi czas były uważane za jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych na świecie.

Źródło: blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.