Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Made in Germany czy Made in Switzerland?

Szwajcarskie marki uchodzą za godne zaufania i luksusowe. Z najnowszego badania wynika jednak, że konsumenci mają lepsze zdanie o produktach z Niemiec. Dlaczego?

Szwajcarski ser, szwajcarskie zegarki, szwajcarska czekolada… Wiele producentów używa kraju pochodzenia jako wizytówki, integrując na przykład szwajcarską flagę z logo marki. Powód takich zabiegów jest prosty – szwajcarskie produkty uchodzą za dobrej jakości, godne zaufania, luksusowe i z tradycją.

Ankieta przeprowadzona przez Uniwersytet St. Gallen pokazuje jednak, że usługi i produkty rodem z Szwajcarii niespodziewanie znalazły się na drugim miejscu. Choć przewaga jest minimalna, na pierwsze miejsce wysunęły się Niemcy. Artykuły północnego sąsiada Szwajcarii otrzymały od ankietowanych osiem punktów na dziesięć, a szwajcarskie 7,9.

Za Niemcami i Szwajcarią kolejne miejsca zajmują Japonia (7,6 pkt.) i Stany Zjednoczone (7,4 pkt.). W badaniu Instytutu ds. Marketingu z Uniwersytetu St. Gallen wzięło udział 8 000 osób z 15 krajów. Najgorzej ocenione zostały produkty z Brazylii, Chin i Indii. W wielu szczegółowych kategoriach szwajcarskie produkty nadal znajdują się na prowadzeniu. Pod względem ekologii, zaufania oraz budzenia sympatii nie mają sobie równych.

Słabe strony produktów z konfederacji to znane już bolączki – czyli technologia oraz innowacje. W obu kategoriach najlepiej wypada Japonia. Dalej wymienić należy Niemcy oraz Stanu Zjednoczone. Gorzej oceniane jest również wprowadzanie szwajcarskich produktów na rynek – choć tutaj różnice są minimalne.

Szwajcarskie produkty otrzymały najwyższe noty od swoich obywateli – 8,8 na 10 możliwych. Dobre mniemanie mają o nich również Brazylia, Rosja, Indie i Chiny. Najkrytyczniej do szwajcarskich produktów i usług odnoszą się Japończycy, Francuzi, Hiszpanie oraz Brytyjczycy. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni przyznali im jedynie 7 punktów.

Źródło: 20min

 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.