Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Mieszkańcy Wiednia wolą zakupy stacjonarne

Jakie są preferencje zakupowe mieszkańców Wiednia? Nowa ankieta Wiener Modehandel pokazuje, że Internet bynajmniej nie zdominował całkowicie naszego życia.

Żyjemy w czasach, w których wszystko można kupić przez Internet, co jest bardzo wygodne. Okazuje się jednak, że wychodzenie z domu w celach zakupowych nikomu nie przeszkadza, a nawet przeciwnie. 96 procent ankietowanych woli kupować ubrania w sklepach stacjonarnych. Zaledwie 35 procent przyznaje, że zakupów dokonuje też online. Za zakupami w filiach przemawia przede wszystkim możliwość przymierzenia ubrania i jego natychmiastowa dostępność. Zakupy w sklepach internetowych kojarzą się z kolei z mozolnym procesem zwrotu produktów.

Przyjrzymy się jeszcze wydatkom na odzież. Mieszkańcy Wiednia przeznaczają na ten cel średnio 817 euro rocznie. W przypadku pań średnia jest trochę wyższa. Panowie wydają ok. 763 euro rocznie. Co ciekawe, mieszkańcy Wiednia lubią wybierać się na zakupy w pojedynkę (59 procent). Młodsi zabierają ze sobą najlepszego przyjaciela lub przyjaciółkę.

Wiener Modehandel wystartował 8 sierpnia z kampanią „#Echtshopper“. Na torbach na zakupy pojawił się napis „Chices Sackerl statt braunes Packerl”, czyli „Fajna torba zamiast papierowego opakowania”. Akcja ma na celu zachęcać do zakupów w sklepach stacjonarnych. Kolejnymi sloganami są „Passt wie anprobiert”, „Jetzt statt morgen!” i „Im Vorbeigehen finden” („Pasuje jak przymierzone“, „Dzisiaj zamiast jutro!“, „Znaleźć, przechodząc”).

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.