Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Najpopularniejsze sklepy online w Szwajcarii

Szwajcarski handel internetowy jest zdominowany przez regionalnych sprzedawców. Wyjątki stanowią Zalando i Amazon.

Handel internetowy kwitnie. Zaledwie w zeszłym roku dochody z zakupów online sięgnęły siedmiu mld. franków. Które ze sklepów internetowych odnoszą najwięcej korzyści? Odpowiedzi na to pytanie można znaleźć w nowym rankingu ekspertów e-commerce z Carpathii. Na prowadzeniu z obrotem w wysokości 640 mln. franków znalazł się sklep z elektroniką Digitec.ch należący do grupy Migros.

Miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno giganci Zalando oraz Amazon z obrotami 424 i 400 mln. franków. Jednak na tym koniec, jeśli chodzi o zagranicznych sprzedawców. Na miejscach od czwartego do dziesiątego uplasowały się szwajcarskie sklepy.

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. W pierwszej dziesiątce znalazło się wiele sklepów elektronicznych, których oferta – zdaniem ekspertów – jest lepiej dopasowana do lokalnego rynku. Zainteresowanie klientów rodzimymi sklepami ze sprzętem elektronicznym może mieć też bardzo pragmatyczny powód – kupując laptopa np. w Niemczech, trzeba przyzwyczaić się do innej klawiatury.

W podobny sposób można wytłumaczyć sukces sklepów z artykułami spożywczymi Leshop.ch lub Coopathome.ch. Sprowadzanie żywności spoza Szwajcarii jest obecnie bardzo skomplikowane. Marże są stosunkowo niskie, więc na rynku potrafią utrzymać się głównie lokalni sprzedawcy.

Zdaniem ekspertów szwajcarskie sklepy długo czerpały korzyści z izolacji rynku, która powoli zaczyna ustępować, o czym świadczy wysoka pozycja Amazon i Zalando. Rola lokalnych sprzedawców najprawdopodobniej także wzrośnie, ponieważ ich obroty są coraz znaczniejsze.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.