Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Firmy szukają nowych pracowników!

Niemieckie przedsiębiorstwa posiadały o wiele więcej wolnych miejsc pracy w maju niż w poprzednich miesiącach. W szczególności poszukiwani są ludzie na stanowiska związanych z pomocą dla uchodźców.

W maju zapotrzebowanie na pracowników rosło znacznie szybciejj niż w innych miesiącach. Z powodu dobrej sytuacji gospodarczej przedsiębiorstwa ciągle oferują wolne miejsca pracy.

Miesięczny wskaźnik wolnych miejsc pracy Federalnego Urzędu Pracy (BA) wzrósł o pięć punktów w porównaniu z kwietniem. To nawet 29 punktów więcej niż w roku ubiegłym. Eksperci spodziewają się utrzymania tej tendencji.

Rąk do pracy potrzeba przede wszystkich w zawodach związanych z niesieniem pomocy uchodźcom. W administracji zapotrzebowanie na pracowników wzrosło dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Służby bezpieczeństwa i ochrony również oferowały 80 procent wolnych miejsc pracy więcej niż w 2015 roku. Pracę można znaleźć również w branży opieki zdrowotnej oraz społecznej, jak również w handlu.

Na dużą liczbę stanowisk do obsadzenia wpłynęła również gotowość już zatrudnionych pracowników do zmiany miejsca pracy. W ten sposób przedsiębiorstwa musiały ogłosić nabór na zwolnione stanowiska.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.