Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Lufthansa odczuwa skutki zamachów terrorystycznych

Liczba pasażerów niemieckich linii lotniczych Lufthansa spadła o 1,3 procent i wyniosła 10,7 milionów.

Sierpień przyniósł spadek ilości pasażerów. Koncern poinformował, że liczba gości wyniosła 10,7 mln., czyli o 1,3 procent mniej niż zwykle. Samoloty może nie świeciły pustkami, ale zrobiło się w nich luźniej. Na 100 miejsc zajętych było około 85 – o trzy mniej niż w poprzednim miesiącu. Na pewno nie miały na to wpływu ceny biletów, ponieważ te utrzymują się na niskim poziomie.

Pod koniec lipca Lufthansa musiała zapomnieć o swoich dotychczasowych prognozach na 2016 rok. Powód? – ostatnie zamachy terrorystyczne w Europie. Wiele pasażerów wstrzymało się z rezerwacją biletów. Swoje podróże ograniczyli przede wszystkim Azjaci. Koncern musiał pożegnać się z planem uzyskania zysków przekraczających zeszłoroczne – a te sięgnęły wtedy 1,8 mld. euro.

Spadek ilości pasażerów widoczny jest przede wszystkim na największym lotnisku Niemiec, które mieści się we Frankfurcie nad Menem. Stanowiący nad nim pieczę Fraport liczy się z lekkim zmniejszeniem zainteresowania klientów.

Źródło: oe.24

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.