Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Lufthansa poszukuje stewardes!

Wiele linii lotniczych cierpli na brak personelu. Lufthansa poszukuje 1 400 stewardes. Koncern zorganizował szereg castingów w wielu miastach Niemiec.

Lufthansa poszukuje intensywnie nowych pracowników. Typowe zgłoszenia internetowe zostały zastąpione castingami w wielu miastach Niemiec – poinformował koncern we wtorek.

„Mamy duże zapotrzebowanie na personel i nie jesteśmy jedyną linią lotniczą z takim problemem“, mówił rzecznik Lufthansy. Z tego też powodu przedsiębiorstwo postanowiło podjąć odpowiednie kroki, wychodząc do ludzi. Podczas pierwszego castingu w Heidelbergu, który odbył się ponad tydzień temu, pracę otrzymało 80 osób. Kolejne castingi zostaną zorganizowane w Moguncji, Ausburgu i Regensburgu. Dotychczas Lufthansa przyjęła 600 stewardes, do końca roku ma ich być 1 400.

Zdaniem związków zawodowych ofensywa Lufthansy jest wynikiem dotychczas ostrożnego obsadzania wolnych stanowisk. W 2014 roku na pokładzie samolotów pojawiło się tylko 800 nowych stewardes. Braki w personelu dają się we znaki branży lotniczej – latem podczas lotów długodystansowych samolotami Boeing 747-400 i Airbus A330 w klasie ekonomicznej było o jedną stewardesę mniej. Koncern liczy na razie 19 000 stewardes i stewardów.

Braki w personelu odgrywają ważną rolę w chylących się ku końcowi negocjacjach arbitrażowych ze związkiem zawodowym stewardes i stewardów UFO. Obie strony układu od lutego zabiegają o kompromis. Organizacja personelu zdecydowała się w listopadzie na najdłuższy strajk, jaki miał dotychczas miejsce w Lufthansie. Jego skutki odczuło ponad pół miliona pasażerów.

Źródło: Kleine Zeitung

Photo by Lasse Fuss (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.