Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Opłaty za wypłaty z bankomatu już w 2017 roku?

Wygląda na to, że wprowadzenie opłat za pobieranie pieniędzy z bankomatu należącego do banku, którego jesteśmy klientem, to tylko kwestia czasu – branża nie chce jednak oficjalnie mówić o swoich planach.

Średniej wielkości banki czekają, aż opłaty wprowadzą duże instytucje finansowe. Niewykluczone, że stanie się to już w nadchodzącym roku. Oficjalnie nikt jednak o tym nie mówi.

Wprowadzenie opłat wydaje się kolejnym logicznym posunięciem, skoro klienci muszą już teraz płacić za prowadzenie rachunku czy przelewy. 

Wniosek jednak taki, że opłaty za pobieranie pieniędzy nie są bynajmniej wykluczone. Taki rozwój wypadków przewiduje również specjalista ds. bankowości profesor Dirk Schiereck, który jest przekonany, że nowa regulacja wejdzie w życie za rok lub najpóźniej dwa.

Postbank i Deutsche Bank, podobnie jak Commerzbank, ING Diba, Frankfurter Sparkasse, Hamburger Sparksse, Volksbank Karlsruhe i Sparda-Bank Baden-Württemberg oficjalnie nie chcą obciążać swoich klientów kolejnymi opłatami i nie potwierdzają rewelacji prasy.

Szefowa frakcji Die Linke Sahra Wagenknecht apeluje do banków, by w dalszym ciągu oferowały darmowe konta rozliczeniowe dla pracowników w ramach usług podstawowych. Wszystko inne jest w jej oczach „skandalem”.  

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.