Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Strajk w Amazon tuż przed Wielkanocą

Konflikt związany ze zbiorowym układem pracy pomiędzy związkiem zawodowym a Amazon rozgorzał na nowo – i to tuż przed Wielkanocą. Pracownicy filii w Bad Hersfeld oraz Lispku rozpoczęli strajk w środę.

Zaczęło się od pracowników w Koblencji, a następnie zatrudnionych w Rheinburgu oraz Werne. Strajk potrwa od czwartku do końca najpóźniejszej zmiany w sobotę. Jak donosi Amazon, bierze w nim udział bardzo mało pracowników. W Had Hersfeld i Koblencji do strajku przyłączyło się 330 pracowników z porannej zmiany.

Amazon zatrudnia 11 000 pracowników w Niemczech i podkreśla, że wielkanocne prezenty dotrą na czas.

Związek zawodowy ponawia swoje żądanie – Amazon powinien przyjąć umowę zbiorową dla handlu detalicznego i wysyłkowego. Przedstawicielka Ver.di, Stefanie Nutzenberger poinformowała, że Amazon chce „dyktować swoje warunki” działające na niekorzyść pracowników. Koncern z kolei bierze za wzór branżę logistyczną, w której wynagrodzenia są bardzo niskie.

Źródłó: Bild

Photo By blu-news.org (Amazon) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons, edited by job-profi.pl

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.