Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: To nie koniec koszmaru kas chorych!

Złe wieści dla ubezpieczonych w państwowych kasach chorych bynajmniej się nie kończą. Ubezpieczalnie poinformowały, ze dotychczasowe podwyżki cen składek nie wystarczą. Składki dodatkowe będą wciąż rosły.

Państwowe kasy chorych liczą się z koniecznością kolejnych podwyżek składek dodatkowych. Już na początku roku opłaty wzrosły o średnio dwie dziesiąte.

Przewodnicząca związku kas chorych, Doris Pfeiffer, tłumaczy, że jeżeli koszty w dalszym ciągu będą wzrastać, to samo będzie dotyczyło wysokości składek. „Spodziewamy się, że w roku 2019 składki będą o 1,8 procent wyższe.”

Problem stanowi również ustalanie cen leków, dlatego też Pfeiffer postuluje o zmianę przepisów. Obecnie przedsiębiorstwa farmaceutycznie mogą ustalić dowolną cenę nowego produktu w momencie wprowadzania go na rynek i cena ta obowiązuje przez pierwszy rok.

Dopiero później można zacząć negocjacje z producentem i ustalić inną. „Tak nie może być, musimy zapobiec nierealnym cenom leków wprowadzanym na rynek”, żąda Pfeiffer.

Źródło: Focus

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.