Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: VW wyśle 20 000 pracowników na przymusowy urlop

Spór prawny z dostawcą prowadzi do katastrofy w koncernie Volkswagena. W czterech zakładach skrócono czas pracy, a poszkodowanych są tysiące pracowników.

Zmniejszenie liczby dostaw spowodowało, że koncern zarządził skrócony czas pracy. Najgorzej wygląda sytuacja w Kassel, Wolfsburgu oraz Zwickau. Z nieoficjalnych informacji wynika, ze w filii Emden godziny pracy obcięto 7 200 pracownikom. Liczba poszkodowanych może przekraczać nawet 20 000 zatrudnionych.

Powodem zamieszania jest spór prawny z grupą Prevent, której siostrzane przedsiębiorstwa wstrzymały dostawę części Volkswagena. Chodzi głównie o wyposażenie wnętrza pojazdów, jak i o niektóre części do skrzyni biegów. Bez tych elementów złożenie i dostawa gotowych samochodów jest niemożliwa – poinformował rzecznik filii w Kassel.

W samym Walfburgu ponad 10 000 pracowników będzie zmuszonych pracować w niepełnym wymiarze godzin – donoszą osoby z kręgu VW. Jeden z rzeczników koncernu potwierdził, że wysłanie pracowników na przymusowy urlop jest niewykluczone. Na razie nie podjęto jednak ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Firma dostawcza wstrzymuje się na razie od komentarza, zasłaniając się sporem prawnym z VW, który zobowiązuje do zachowania poufnych informacji. Wiadomo, że przedsiębiorstwo należy do grupy Prevent, a jego siostrzane firmy produkują niezbędne Volkswagenowi części.

Minister Gospodarki Dolnej Saksonii, Olaf Lies (SPD), ostro krytykuje postępowanie grupy Prevent, która jest zobowiązana prawnie do dostarczania części Volkswagenowi. „Takie zachowanie jest nie do pomyślenia”, słyszymy. „To niesamowite obciążenie” dla producenta samochodów.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.