Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nowy wymiar ekoinnowacji

Firma Netecs, wchodząca w skład grupy Nestro, od lat tworzy innowacyjne rozwiązania, które wspierają przemysł oraz ochronę środowiska. Ekoinnowatorzy ze Starego Olesna właśnie zaprezentowali swój nowy, unikatowy na skalę międzynarodową produkt.

Stare Olesno to mała miejscowość w województwie opolskim, która liczy niespełna 500 mieszkańców. To właśnie tu powstają innowacje, które są przyjazne środowisku, ale i usprawniają procesy w różnych gałęziach przemysłu. Firma Netecs, zajmująca się projektowaniem i produkcją wentylatorów przemysłowych, to uznana marka, która dostarcza swoje produkty do ponad 50 krajów z całego świata. „Krokiem milowym była dla nas rozszerzona i wirtualna rzeczywistość. Dzięki temu zostaliśmy zauważeni nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pomogły w tym również targi Hannover Messe, gdzie reprezentowaliśmy nasz region trzy lata temu” – wyjaśnia Radosław Gliński, dyrektor zarządzający Netecs (Nestro Group). Dziś wiemy, że ekoinnowatorzy na tym nie poprzestali. 

Pomoc i edukacja

Nestro Group, znana z tworzenia czystych rozwiązań dla przemysłu, w lutym zaprezentowała drugie narzędzie po VR, które umożliwia interakcję z ofertą firmy. Aplikacja firmy Netecs NVS (Netecs Ventilator Selection), bo o niej mowa, służy do analizy i optymalizacji procesu doboru odpowiedniego wentylatora do potrzeb firmy, zarówno pod kątem technicznym, jak i ekonomicznym. „NVS ma za zadanie pomagać użytkownikom wybrać samodzielnie wentylator: do czystego powietrza, o sprawnościach do 89%, do pyłów o ciśnieniu całkowitym np. 10 500 paskali, transportowy o wydajności np. 30 524 m3/h, tnący z nożami ze stali o podwyższonej wytrzymałości czy specjalny o napędzie pasowym lub wysokotemperaturowy. 

Ważną kwestią, która była istotna dla działu B&R, jest również edukacja użytkownika. Korzystanie z aplikacji pozwala bowiem zauważyć, jak ważną rolę odgrywa wysoka sprawność, wydajność, zagęszczenie frakcji stałej i jak jest niezbędne, aby prawidłowo dobrać i wdrożyć odpowiednie rozwiązanie dla danego zakładu. Co więcej, pokazuje w prosty i przejrzysty sposób, ile kosztuje użytkowanie na podstawie planowanego zużycia prądu” – dodaje Mariusz Sekienda, kierownik przedsiębiorstwa Netecs. 

Możliwość wyboru wentylatorów nie opiera się jednak tylko na ofercie firmy Netecs. W aplikacji, która jest dostępna na stronie nvselection.com, można też wstawić wentylatory innych producentów. Tym samym narzędzie daje możliwość porównania oraz zestawienia kosztów eksploatacji różnych rozwiązań, różnych producentów. „To ważny krok, pokazujący nasze możliwości i otwarcie się na porównanie naszych produktów z innymi. Nie widzimy w tym ryzyka, lecz szansę. Już dziś pracujemy z wieloma klientami na całym świecie. Zależy nam na wspólnym rozwoju w tym zakresie” – dodaje dyrektor zarządzający opolskiej firmy. Z tego też powodu twórcy zapowiadają, że docelowo będzie można wybierać z katalogu obejmującego aż 1000 wentylatorów. „Zauważamy już duże zainteresowanie wielu konkurencyjnych firm z branży produkcji wentylatorów i odpylania. Oni też chętnie sięgają po naszą darmową i dostępną dla wszystkich aplikację” – mówi Radosław Gliński.

Nowoczesny interfejs i łatwa obsługa

Prace nad aplikacją trwały prawie dwa lata, a niebagatelną rolę w jej tworzeniu odegrał dział badań i rozwoju w opolskiej firmie oraz firma Digital Holding, z którą Netecs i Nestro współpracują już od pięciu lat. „Nasi pracownicy wspólnie z informatykami dokonywali obliczeń, korekt oraz pracowali nad funkcjonalnością oprogramowania. Udało nam się stworzyć narzędzie skomplikowane obliczeniowo, ale proste dla użytkownika. Było to duże wyzwanie, któremu sprostaliśmy” – kontynuuje. Trudno się z tym nie zgodzić. NVS jest łatwa w obsłudze, równocześnie oferuje rozbudowane możliwości wyszukiwania i filtrowania wyników pod kątem aspektów ekonomicznych, technicznych czy środowiskowych. Z drugiej strony produkt stworzony przez firmę Netecs wymaga jedynie połączenia internetowego oraz przeglądarki Chrome, by móc z niego skorzystać. 

Rejestracja oraz logowanie również nie są obligatoryjne. Warto jednak skorzystać z tej możliwości, ponieważ zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych funkcji, jak np. wyznaczanie oszczędności mocy, szczegółowa analiza oferty czy dostęp do cenników wentylatorów. 

Co jednak w sytuacji, gdy pożądany produkt trzeba dopiero zaprojektować? „Zainteresowany przedsiębiorca nie odejdzie z pustymi rękami. Jeśli nie znalazł odpowiedniego urządzenia w ofercie, może złożyć zapytanie o wentylator wykonany specjalnie dla jego potrzeb i wymogów” – wyjaśnia Mariusz Sekienda.  

Ekoinnowacje są potrzebne wszystkim

Samo powstanie aplikacji też było potrzebą narzuconą przez rynek. Rosnące ceny energii elektrycznej oraz nacisk na aspekt ekologiczny powodują wzrost zainteresowania urządzeniami, które obniżają koszty eksploatacji i są przyjazne środowisku. Kto zatem powinien się zainteresować aplikacją NVS? „Przede wszystkim biura projektowe, działy inwestycji z branży meblowej, drzewnej czy papierniczej, a także sortownie odpadów komunalnych, działy utrzymania ruchu oraz branża wentylacji i klimatyzacji. Klient indywidualny również znajdzie coś dla siebie” – tłumaczy dyrektor zarządzający Netecs, dodając, że ekoinnowacje są potrzebne każdemu, kto chce ograniczyć negatywny wpływ użytkowanych maszyn i urządzeń na środowisko oraz zagwarantować sobie oszczędność w zużyciu energii, a także ograniczenie hałasu. A czyste rozwiązania to czysty zysk nie tylko dla firmy i pracowników, ale i mieszkańców danej miejscowości. Warto je znaleźć za pomocą aplikacji NVS.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.