Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Od poniedziałku kary za brak maseczki w pociągach w Austrii!

Od 20 lipca każda osoba, która nie zakryje ust i nosa w pociągu będzie musiała zapłacić 40 euro mandatu.

W transporcie publicznym trzeba obowiązkowo zakryć usta i nos, lecz niestety nie wszyscy podróżni stosują się do tej zasady. Od 20 lipca austriackie linie kolejowe ÖBB wprowadzają mandaty w wysokości 40 euro za brak maseczki. Każda osoba, która nie zastosuje się do polecenia obsługi pociągu, a tym samym nie zakryje ust i nosa, będzie musiała opuścić pociąg. Obowiązek zakrywania ust i nosa został wprowadzony do regulaminu podróżowania. Zdecydowana większość pasażerów chciałaby, aby wszyscy dostosowali się do tej zasady. Zakrywanie ust i nosa jest ważnym elementem zapewniającym bezpieczne podróżowanie nawet w czasie pandemii koronawirusa. Dzięki noszeniu maski chronimy nie tylko siebie, ale również innych.

Od początku lipca Wiener Linien również karze pasażerów, którzy nie trzymają się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Dotychczas za brak maseczki ukarano 60 osób. Niezastosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa kosztuje 50 euro.  

Źródło:oe24
Foto: © ÖBB/Wegscheider

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.