Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Kuriozalna sytuacja

Pomylili paliwa – Niemcom zaczęły nagle psuć się samochody

stacja benzynowa, krajnik dolny, paliwo, tankowanie, niemcy, granica, polska, awaria
Foto: Pixabay
Do niecodziennej sytuacji doszło na polsko-niemieckim pograniczu. Niemcom, którzy chętnie przyjeżdżali do Polski, by zatankować swoje auta, nagle zaczęły się one psuć. Powód? Na polskiej stacji benzynowej dystrybutory lały niewłaściwe paliwa.

Do niecodziennej sytuacji doszło na polsko-niemieckim pograniczu. Niemcom, którzy chętnie przyjeżdżali do Polski, by zatankować swoje auta, nagle zaczęły się one psuć. Powód? Na polskiej stacji benzynowej dystrybutory lały niewłaściwe paliwa.

Pomylili dystrybutory

Niemcy chętnie uprawiają turystykę paliwową, zwłaszcza w obszarze przygranicznym. Zwabieni niższymi cenami paliw w Polsce, chętnie tankują pod kurek swoje auta. Jak się okazuje, może być to brzemienne w skutkach. Zgodnie z doniesieniami portalu rbb24, kierowcy, którzy zatankowali swoje samochody na stacji w Krajniku Dolnym ustawiają się w kolejce do warsztatów samochodowych. Powód? Zbiorniki paliwa zamiast benzyną, były wypełnione olejem napędowym. Jak do tego doszło?

Stacja przyznaje się do winy

Dziennikarze rbb zapytali u źródła problemu – bezpośrednio na stacji. Pierwotnie właściciele nie chcieli komentować sytuacji, później jednak przyznali, że u dostawcy paliw doszło do pomyłki. Sieć stacji Apexim, do której należy feralna placówka przeprosiła w oświadczeniu poszkodowanych klientów i zapowiedziała, że „zrekompensuje szkody”. 

A koszty są całkiem spore – zarówno niemieckie, jak i polskie warsztaty samochodowe podkreślają, że prócz wymiany filtrów i dysz, mechanicy muszą wymontować oraz wyczyścić zbiorniki paliwa. Nie ma się więc co dziwić kierowcom, którzy zatankowali w Krajniku, że nie są zachwyceni całą sytuacją.

Źródło: RBB

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.