Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Rodzinne przedsiębiorstwa górą

Z raportu szwajcarskiego banku Credit Suisse wynika, że firmy rodzinne mają się lepiej niż reszta konkurencji.

Notowane na giełdzie przedsiębiorstwa rodzinne odnoszą większe profity na rynku niż reszta konkurencji, w dodatku charakteryzują się mniejszymi długami i większym wzrostem obrotów.  Na potrzeby raportu analizowano przez ostatnie 10 lat ponad 1000 firm z Europy, Ameryki i Azji.

Rodzinne przedsiębiorstwa były porównywane z grupą złożoną z 7000 firm, które nie były rodzinnymi przedsiębiorstwami. W porównaniu z nimi pierwsze z nich nie tylko przynosiły większe obroty, ale także o wiele większe zyski. Poza tym są one znacznie ostrożniejsze w podejmowaniu decyzji, nie tak bardzo uzależnione od finansowania z zewnątrz oraz inwestują więcej w badania i rozwój.

Niezależnie od rejonu czy branży rodzinne przedsiębiorstwa wypadają lepiej od innych firm o tej samej wielkości. Najlepiej w badaniu wypadają firmy z Niemiec – które wiodą prym w tym przedziale w Europie – oraz rodzinne przedsiębiorstwa Włoch, Chin oraz Indii.

Źródło: blick.ch

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.