Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Rusza Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy

Już w ten piątek wiedeński jarmark przed ratuszem oczaruje gości nową oprawą. „Świąteczne Marzenie” to nie tylko zmieniona nazwa, ale również na nowo zagospodarowana powierzchnia, która ma zachwycić odwiedzających.

„Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy nie jest tylko najbardziej znanym jarmarkiem stolicy, ale również najchętniej odwiedzanym. Co roku odwiedza go ok. milion gości, na których w tym roku czekają nowe atrakcje” – komentuje członkini Rady Gospodarczej Renate Brauner.

Tegoroczny jarmark powstanie tradycyjnie na placu przed wiedeńskim ratuszem, który na sześć tygodni zamieni się w niesamowitą świąteczną krainę. Oferta 151 kramów skupi się w tym roku na rękodziele. Kupować pod ratuszem będzie można do 26 grudnia.  

Zakupowe szaleństwo to jedno, na gości czeka poza tym gigantyczne lodowisko o powierzchni 4 500 metrów kwadratowych czynne od 10:00 do 21:00. Łyżwy oraz inny niezbędny sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Początkujący mogą próbować swoich sił na mniejszym lodowisku od 10:00 do 16:00 w dni robocze oraz od 10:00 do 21:00 w weekendy. Wstęp wolny. Wieczorami od 17:00 do 21:30 powierzchnia zamienia się w torowisko do curlingu.

W północnej części parku odwiedzający mogą przenieść się do bajecznej krainy świąt, gdzie czekają liczne atrakcje, takie jak lodowy pałac Królowej Śniegu, staroświecka karuzela oraz zaprzęg Mikołaja na szynach.

Na jarmarku nie zabraknie również tradycyjnych elementów – świątecznej szopki oraz wieńca adwentowego. Od 25 listopada codziennie o 20:00 będzie można usłyszeć muzykę hejnalistów, a w weekendy z ratusza rozlegną się najpiękniejsze kolędy z całego świata.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W Volkshalle dzieci będą miały możliwość dekorowania pierników oraz napisania listu do Dzieciątka Jezus. Przy obu zajęciach dzieci mogą liczyć na opiekę codziennie od 10:00 do 19:00, a 24 grudnia od 10:00 do 16:00. Rodzice w tym czasie mogą odpocząć w kawiarni.

Na tym jeszcze nie koniec! Z myślą o najmłodszych powstała specjalna aplikacja, w której elf Aloga oraz Dzieciątko poprowadzą je przez świąteczny jarmark. 

Źródło: wien.gv.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.