Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szok!

Służba celna uratowała w 2023 dziesiątki szczeniaków i kociąt w Austrii

kot
Foto: Freepik
Służba celna w poprzednim roku uratowała łącznie 92 psów i 26 kotów z rąk przemytników. Najwięcej zwierząt zostało odebranych podczas kontroli stacjonarnych.

W poprzednim roku uratowano 92 psów i 26 kotów. Najczęstszy powód odbierania zwierząt? Ich wiek. Szczeniaki były jeszcze za małe, aby je przewieźć przez granicę. Najwięcej zwierząt zostało zatrzymanych w ramach stacjonarnych kontroli celnych. Zwierzęta pochodziły głównie z obszaru Europy Południowo-Wschodniej. 

“Godzenie się na cierpienie zwierząt, aby czerpać z tego korzyść, świadczy o szczególnej nieodpowiedzialności w stosunku do bezbronnych zwierząt. Te przypadki w przerażający sposób pokazują, jak ważna jest praca krajowych celników nie tylko dla ochrony ludzi, ale także zwierząt. Jestem dumny, że nasi pracownicy w walce z przemytem zwierząt wykonują tak ważną pracę, aby zapobiec cierpieniu zwierząt”, powiedział austriacki minister finansów Magnus Brunner.

Zatrzymania w ruchu drogowym

Istnieje również wyraźna tendencja w odniesieniu do sposobu przemytu zwierząt; 102 przechwycenia miały miejsce w transporcie drogowym (samochodami osobowymi i ciężarowymi) w 2022 i 114 w 2023 r. Natomiast w ruchu lotniczym wykryto 5 przypadków, a w 2023. trzy przypadki.

Źródło: krone

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 3 kwietnia, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.