Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Coraz więcej zatrudnionych i bezrobotnych!

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób, które znalazły pracę wzrosła. Paradoksalnie przybyło również bezrobotnych.

5, 033 mln. zatrudnionych pracowników w drugim kwartale 2016 roku – to rekordowy wynik dla Szwajcarii. Niestety wzrosła również stopa bezrobocia, choć w całej Europie obserwowaliśmy odwrotną tendencję.

Z danych Federalnego Urzędu Statystycznego (BFS) wynika, że liczba zatrudnionych w drugim kwartale tego roku w porównaniu z 2015 podniosła się o 1,6 procent. Należy zaznaczyć, że wzrosła podwójnie w przypadku zagranicznych pracowników (o 2,7 procent). Nie zarejestrowano natomiast różnic pod względem płci.

Międzynarodowy Urząd Pracy (ILO) mówi o 208 000 osobach bez pracy w drugim kwartale 2016. To o 8 000 więcej niż rok temu. Stosunek osób bezrobotnych do zatrudnionych podniósł się nieznacznie – z 4,2 procent do 4,3 procent.

W całej Unii Europejskiej zarejestrowano spadek bezrobocia z 9,5 na 8,6 procent. W drugim kwartale 2015 roku lepszą sytuacją niż Szwajcaria mogły cieszyć się Niemcy, Malta, Czechy oraz Islandia.

Konfederacja nadal wypada najlepiej pod względem zatrudnienia ludzi młodych, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem poprawa jest nieznaczna (z 6,4 procent na 6,8). Tymczasem w UE 18,5 procent wszystkich ludzi między 15. a 24. rokiem życia nie znalazło zatrudnienia.

Źródło: 20min

 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.