Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Leki kupimy taniej?

Apteka internetowa Zur Rose otworzy w 2017 roku sklepy typu shop-in-shop w supermarketach Migros. Czy to oznacza, że lekarstwa będą tańsze?

Internetowy sklep Zur Rose będzie oferował pełny asortyment leków w 50 sklepach Migros – poinformowała przewodnicząca spółdzielni Migros Andrea Broggini w rozmowie z „SonntagsZeitung”. Dotychczas Zur Rose funkcjonowała głównie jako apteka internetowa, sprzedająca leki o średnio 12 procent taniej. W asortymencie, który pojawi się w Migros, dostępne będą też leki bez recepty.

Apteka w Mirgrosie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla klientów, dając im możliwość zakupienia leków w tańszych cenach bez konieczności dojazdu w inne miejsce. Na korzystnych cenach leków skorzystają także kasy chorych. Całkiem możliwe, że za przykładem Zur Rose pójdą także inne apteki i wtedy ceny tabletek przeciwbólowych czy syropów na kaszel spadną. Rzeczniczka największej apteki internetowej Europy przyznaje, że chciałaby w ten sposób przyczynić się do obniżenia kosztów leczenia. O wojnie cenowej nie chce jednak słyszeć.

Szwajcarska branża farmaceutyczna znajduje się pod dużą presją. W nadchodzącym roku zmianie ulegną regulacje dotyczące wysokości marży narzucanej na leki wydawane na receptę. Aptekom zarzuca się, że ich oferta jest o wiele wyższa w porównaniu do innych krajów.

Źródło: 20min

Foto by Roland zh (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.