Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nowy sposób na wyłudzanie

Szwajcaria: Seryjny morderca kontaktuje się z ofiarami… mailowo

fałszywe maile, fąłszywe maile od seryjnego mordercy, aktualności, aktualności Szwajcaria
Zdjęcie: freepik
Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Chodzi o rzekomego seryjnego mordercę, który kontaktuje się za pomocą maili. W zamian za sporą sumkę potencjalne ofiary mogą uniknąć śmierci.

“Wykonuję wszelkiego rodzaju niemożliwe misje, które wiążą się z fizyczną eliminacją wszystkich irytujących ludzi” – tak brzmi początek maila, który rozsyła domniemany zabójca. Sam siebie nazywa KILL-VIC-32. Z wiadomości wynika, że jego klient skontaktował się z nim, zaproponował mu dużą sumę pieniędzy za usunięcie odbiorcy i ujawnił istotne informacje o potencjalnej ofierze.

“Szybko i boleśnie”

Śmierci jednak nie należy oczekiwać za pomocą pistoletu, jak to w filmach bywa. KILL-VIC-32 ma inny sposób: trucizna w twarz, “szybko i boleśnie”. Seryjny zabójca jest jednak łaskawy: “Według mojego śledztwa stwierdzam, że jesteś dobrą osobą, bez historii i problemów. Jesteś bezpodstawnie oskarżony”. Dlatego prosi za pomocą przelewu rozwiązać problem: “…bo inaczej skutecznie wykonam swoje zadanie”.

Po dokonaniu wpłaty morderca oprócz życia oferuje jeszcze dane i powód swojego zleceniodawcy. Poza tym osobom chcącym się wymigać z dylematu pieniądze, czy życie, morderca mówi, że nie ma po co wzywać policję, ponieważ on kontaktuje się z ich zhakowanego konta.

24 osoby są poszkodowane

Na szczęście 24 odbiorców tego maila właśnie to uczyniło – skontaktowało się z policją w Zurychu. Według informacji szwajcarskiej prasy wszyscy oni żyją. 

Służby mówią, że oszuści po próbie kontaktu podają cenę i proszą o wpłatę w ratach. Policja radzi nie czynić tego i zignorować maila. Przy już dokonanych wpłatach należy zgłosić się do policji kantonalnej. Na końcu dodają: kto już otrzymał taką groźbę i podejrzewa oszustwo, także powinien zgłosić się do odpowiednich służb.

Źródło: blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.