Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nowy miesiąc, nowe ceny

Tańszy prąd i gaz w Wiedniu

Elektryczność
Foto: Freepik
Wien Energie obniża ceny energii elektrycznej i gazu dla nowych klientów oraz przy zmianie dotychczasowej umowy.

Od 1 kwietnia cena taryfy energii elektrycznej „Optima Entspannt” z uwzględnieniem rabatów spadnie do około 14,9 centów netto (około 18,9 centów brutto) za kilowatogodzinę, jak ogłosiła spółka. Taryfa „Optima Aktiv”, która jest dostosowywana co miesiąc do zmian rynkowych, spadnie w kwietniu do około 7,3 centa netto.

Wien Energie ogłosiła również obniżki cen gazu. Taryfa gazowa „Optima Entspannt” z roczną gwarancją ceny ma spaść o około 25% w kwietniu, podczas gdy taryfa gazowa „Optima Aktiv” pozostanie stabilna. Konkretne ceny zostaną ustalone dopiero z końcem marca, a to ze względu na indeksy istotne dla taryf.

Ceny dla obecnych klientów w poszczególnych starych taryfach, takich jak nocna energia elektryczna, również mają znacznie spaść od 1 kwietnia. Ogólnie rzecz biorąc, ceny w starych umowach dla 30.000 klientów energii elektrycznej mają spaść o dobre 30%, a dla około 1400 klientów pobierających gaz o około 57%. Ładowanie samochodów elektrycznych również stanie się tańsze, a taryfy oparte na zużyciu spadną o około 10% na początku kwietnia.

Źródło: oe24

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 3 kwietnia, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.