Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Nowy parking przed Schönbrunnem

Nowy parking, który powstanie w bliskim sąsiedztwie pałacu Schönbrunn pomieści 300 samochodów. Słów krytyki jednak nie brakuje.

„Szaleństwo“ – twierdzi zwierzchniczka ÖVP, Silke Kobald. Jej zdaniem przedstawiony plan przewiduje tylko jedno – miejsca parkingowe. Dokładnie chodzi o 230 miejsc dla samochodów osobowych i 72 dla autobusów, a wszystkie powstaną na terenie parku objętego ochroną. Prócz tego pomysłodawcy przewidzieli posadzenie 300 drzew i utworzenie rabatek z kwiatami. Kobald nie mieści się to w głowie: „To wszystko, co Zielonym przyszło do głowy, planując zabudowę tego historycznego placu? Parkingi upiększone kilkoma drzewami i kwiatkami?”

Debaty na temat zagospodarowania dziedzińca przed pałacem Schönbrunn trwają od lat. Uściślijmy, że nie chodzi o dziedziniec znajdujący się bezpośrednio przed budynkiem – ten pozostanie nienaruszony. Chodzi o plac położony na lewo, przy ulicy Bundesstreße 1. Była mowa o parkach, poprowadzeniu drogi B1 tunelem, podziemnym pasażu handlowym czy kinie.

Powstaną jednak parkingi – „chodziło o to, by autobusy przestały parkować przed pałacem”, bronią pomysłu Zieloni. Franz Sattlecker prowadzący Schönbrunn GmbH rozumie sprzeciw, twierdzi jednak, że to najlepsza z możliwości. Stworzenie parku i poprowadzenie drogi B1 tunelem byłoby opcją, która uszczęśliwiłaby wszystkich – jest jednak niemożliwa do sfinansowania.

Wpierw z placu liczącego 21 000 m² musi zniknąć centrum sportowe wraz z boiskami do gry w siatkówkę. By jednak uniknąć „bezsensownego pasu betonu” – jak o projekcie mówi Kobald i jej zespół – polityk zdecydowała się na przedstawienie alternatywnego pomysłu, zakładającego stworzenie podziemnych parkingów dla autobusów, co oznaczałoby więcej zieleni na placu. Całość jest jednak o wiele bardziej kosztowna.

Finalna decyzja zapadnie dopiero w okolicach marca 2017. Do tego czasu można zgłaszać alternatywne projekty – w końcu rozchodzi się o pałac Schönbrunn – wizytówkę Wiednia.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.