Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Zarobki w 10 najpopularniejszych zawodach w Niemczech

Dla większości młodych ludzi w życiu zawodowym nie liczy się tylko dobra zabawa, lecz pieniądze. Jak się jednak ma jedno do drugiego?

Federalny Urząd Pracy przeprowadził dokładne badania na ten temat, dzięki czemu można bardzo szybko zorientować się w jakim z najpopularniejszych zawodów można zarobić najwięcej.

Kierownik biura

Wykształcony kierownik biura zarabia w Niemczech średnio 2920 euro miesięcznie. Oczywiście, różnice w poszczególnych landach są bardzo duże. Podczas gdy do kieszeni kierowników biurowych z Hamburga wpada średnio 3349 euro, ich koledzy z Saksonii-Anhaltu muszą zadowolić się 2124 euro.

Handlowiec detaliczny

Na drugim miejscu pod względem popularności znajduje się sprzedawca detaliczny. Tutaj zarobki również różnią się od siebie – w Hesji handlowcy zarabiają 2378 euro, natomiast w Meklemburgii – Pomorzu Przednim 1471. Średnio otrzymujemy zarobki rzędu 2180 euro.

Mechanik samochodów ciężarkowych

W 2014 roku na ten zawód zdecydowały się 20 193 osoby. Średnie zarobki wynoszą 2689 euro, największe różnice można zaobserwować między Badenią-Wirtembergią (3311 euro) a Turyngią (1878).

Pracownik biurowo-administracyjny w przedsiębiorstwie przemysłowym

Ukończenie wykształcenia w tej dziedzinie daje wiele możliwości zawodowych i zarobkowych. Pracownik biurowo-administracyjny zarabia średnio 3239 euro. W Turyngii jednak tylko 2596 euro, natomiast wyraźnie więcej w Hesji – 3581 euro.

Handlowiec (handel hurtowy i zagraniczny)

Niemcy są najwyraźniej krajem handlowców. 14 889 młodych ludzi zdecydowało się na tę ścieżkę kariery. Średnie zarobki wynoszą 2824 euro. Najwięcej zarabiają handlowcy z Hamburga – 3312 euro, najmniej natomiast ci z Saksonii – 2218 euro.

Asystent lekarza

Średnio w Niemczech można zarabiać w tym zawodzie 2035 euro. Najlepsze zarobki czekają w Hamburgu (2174 euro), a najniższe w Saksonii-Anhalcie (1618 euro).

Mechanik przemysłowy

W 2014 roku pracę w tym zawodzie rozpoczęło 13 302 uczniów. Jako pełnowartościowi pracownicy czekają ich średnie zarobki w wysokości 3471 euro – najwyższe znowu w Hamburgu (3804 euro), a najniższe w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (2390 euro).

Urzędnik bankowy

Tutaj różnice w zarobki są olbrzymie. Podczas gdy w Hesji urzędnicy bankowi zarabiają 5160 euro, w Turyngii zaledwie 3563 euro. Uzyskujemy zatem średnio 4335 euro.

Elektronik

Pod nazwą tego zawodu kryje się wiele różnych specjalizacji, jednak zarobki są podobne. Wybierając ten zawód można zrobić średnio 3719 euro. Jednak uwaga, warto zwrócić uwagę gdzie uczymy się tej profesji. Najlepsze zarobki czekają w Dolnej Saksonii (4144), a najniższe w Saksonii 2342 euro.

Fryzjer

Pomimo że fryzjerzy nie zarabiają zbyt wiele, zawód ten cieszy sie w Niemczech sporą popularnością. Średnie zarobki wynoszą 1390 euro. Najwięcej zarabiają fryzjerzy w Hamburgu (1490 euro), najmniej natomiast w Saksonii-Anhalcie (1114 euro).

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.