Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Mafia?

Austria: Ogromna plantacja marihuany odkryta w zapomnianym mieszkaniu

konopie indyjskie, marihuana, plantacja marihuany, altersgrund, aktualności austria
Zdjęcie: pixabay
Z powodu długo niepłaconego czynszu, mieszkaniec Wiednia miał zostać eksmitowany. Kiedy komornik przybył na miejsce, szczęka mu opadła.

Ogromna plantacja konopi indyjskich

W piątek rano, za zgodą sądu, otworzono drzwi do starego mieszkania w domku w Alsergrund (dzielnica Wiednia). Mieszkańców lub najemców 80-metrowego mieszkania nie było. Zamiast tego komornicy sądowi i przedstawiciele administracji budynku natknęli się na dużą i zaskakująco zaniedbaną plantację konopi indyjskich.

Policja została zaalarmowana, a Krajowy Urząd Kryminalny przejął dochodzenie, które prawdopodobnie wkrótce obejmie specjalistów w walce z przestępczością zorganizowaną. W sumie znaleziono 1041 sztuk konopi indyjskich, które były już wysuszone i tym samym nie nadawały się do użytku.

Straty na ponad milion euro

Ktokolwiek pozostawił profesjonalną hodowlę narkotyków w tym opustoszałym stanie, spowodował straty w wysokości ponad miliona euro dla podwładnych i zleceniodawców – najprawdopodobniej z Bałkanów. Służby szacują, że dobrze utrzymana roślina daje około 100 gramów narkotyku, a cena jednego grama wynosi 10 euro. 

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 2 maja, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.