Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Cały świat drwi z nowej wiedeńskiej fontanny

fontanna

“WirWasser”, czyli najnowsza wiedeńska fontanna, została zaprojektowana przez grupę artystów Gelatin, w celu reprezentowania różnorodności ludzi.

Najnowsza fontanna w Wiedniu jest obecnie tematem numer jeden, jednak raczej nie w pozytywnym wymiarze. Niedawno zaprezentowana “Fontanna jubileuszowa” (“Jubiläumsbrunnen”) nie tylko przyciąga wzrok, lecz jest także prawdziwym pożeraczem pieniędzy. Z okazji 150 rocznicy wiedeńskiej wody pitnej postawiono fontannę, którą okalają 33 betonowe figury. Na uroczyste “otwarcie” przybyli wysokiej rangi goście, m.in. prezydent Alexander Van der Bellen oraz burmistrz Michael Ludwig. Jednak uwagę przykuła horrendalnie wysoka cena – 1,8 mln euro sfinansowanych w całości z podatków. Z tego powodu fontanna podlega srogiej krytyce. Już wcześniej powstała petycja przeciwko tej eksplozji kosztów.

Grupa artystów Gelatin stworzyła projekt “WirWasser”, który ma reprezentować różnorodność ludzi. Jednak niebotycznie droga inwestycja wywołuje drwiny oraz złośliwości i to na skalę światową. W sieci przede wszystkim stale debatę roznieca konto “Culture Critic”, a to powoduje prześmiewcze komentarze.

Nowy skandal

Obecnie wokół fontanny wzniecił się nowy skandal, ponieważ doszło do wandalizmu. Na wielu figurach wandale czarną farbą namalowali oczy i nosy. Doniesienie zostało już zgłoszone, a czyszczenie figur zaplanowane. Po otwarciu obiektu zrezygnowano z monitoringu, którego koszty podczas prac budowlanych, miały być stosunkowo niewielkie, a to szczególnie przykre wobec ataku wandalizmu.

 

Źródło: oe24

Facebook/Wiener Wasser

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.