Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Jubileuszowa choinka w Schönbrunn pochodzi z Gosau

jarmark przed pałacem Schönbrunn

Świerk z Salzkammergut ozdobi 30. Jarmark Kulturalno-Bożonarodzeniowy (Kultur- und Weihnachtsmarkt) przed pałacem Schönbrunn. Właśnie został dostarczony i postawiony.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a przygotowania w Wiedniu idą pełną parą. Po udekorowaniu ulic i pojawieniu się na placu ratuszowym drzewa z południowego Tyrolu przyszedł czas na plac przed pałacem Schönbrunn.

Choinkę rozświetli 1000 lampek LED

Przed pałacem postawiono obecnie 18-metrowy świerk z nadleśnictwa Gosau należącego do Austriackich Lasów Federalnych (Österreichischen Bundesforste – ÖBf). Ponad 40-letnie drzewo przybyło na podwórze punktualnie o godzinie 8:00. Eksperci z Urzędu Leśnictwa Miasta Wiednia przejęli świerk, podnieśli go z naczepy niskopodwoziowej, a następnie zakotwiczyli w szybie. Przymocowane klinami i linami drzewo czeka teraz na swój wielki występ podczas otwarcia 30. Jarmarku Kulturalno-Bożonarodzeniowego w Pałacu Schönbrunn, który odbędzie się 18 listopada. Następnie drzewo zostanie udekorowane 1000 ekologicznymi lampkami LED.

80 wystawców na jarmarku bożonarodzeniowym w Schönbrunn

Leśnicy ÖBf zaczęli już w miesiącach letnich szukać odpowiedniego drzewa na swoich terenach. Decyzja ostatecznie padł na świerk rosnący w Gosau w Górnej Austrii. „Tegoroczne drzewo jubileuszowe to prawdziwe piękno natury: wybrany świerk zachwyca równomiernym wzrostem i piękną, żywotną koroną” – mówi Andreas Gruber, członek zarządu ÖBf ds. leśnictwa i ochrony przyrody.

„Napawa nas radość, że znaleźliśmy w Lasach Federalnych wieloletniego i niezawodnego partnera, który jest z nami od ponad 20 lat. Szczególnie cieszy udostępnienie wspaniałego drzewa rocznicowego, które swoim świątecznym wyglądem po raz kolejny oczaruje w tym roku ponad milionowi osób i sprawi radość ludziom na jarmarku bożonarodzeniowym” – mówi organizatorka Gabriela Schmidle. Jarmark w Schönbrunn będzie czynny do 4 stycznia, choinka zostanie rozświetlona 18 listopada o godzinie 17:00. Oczekuje się około 80 wystawców.

 

 

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.