Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Lamy przeszkodziły w kursowaniu pociągów ÖBB

ÖBB

 

W miniony piątek lamy zablokowały na krótki czas ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Matzleinsdorferplatz i stacją Meidling w Wiedniu. Zwierzęta wyłamały się z cyrku, który znajdował się w pobliżu.

Blokada dotyczyła wszystkich pociągów pomiędzy główną stacją Wien oraz Meidling Wien od 10:55 do 11:15. Niektóre lamy chodziły po obszarze toru, a częściowo także po samym torze.

Zwierzęta schwytane „wspólnymi siłami” 

Zwierzęta zostały złapane dzięki współpracy pracowników cyrku, menedżerów ÖBB oraz policji. Żadna lama nie została ranna. W Wiedniu jest to rzadkość, żeby ruch pociągów musiał być wstrzymany przez zwierzęta znajdujące się na torze. Z kolei na wsi jest to częściej spotykane, gdzie przykładowo błąkają się krowy.

Czasem skutki takich wydarzeń są tragiczne. Niedawno zmarł niedźwiedź brunatny w Pongau w Salzburgu przez zderzenie pociągiem.

Zwierzęta uciekają regularnie z cyrku

Po zdarzeniu z lamami stowarzyszenie przeciwko fabrykom zwierząt (niem. Verein gegen Tierfabriken VGT)skrytykowało, że zwierzęta często uciekają przez złe zabezpieczenia.  Podczas inspekcji VGT w maju, bariery były często bardzo słabo wykonane- twierdzą obrońcy praw zwierząt. Ich zdaniem władza nie powinna wyrażać zgody na występy ze względu na bezpieczeństwo. Stowarzyszenie VGT nalega, aby rząd federalny zabronił wraz z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, trzymania wielbłądów, lam, alpak oraz bawołów wodnych w cyrkach.

Źródło: orf

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.