Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

„O’zapft is!”

W sobotę rozpoczął się Oktoberfest w Monachium.

Właściciele lokali, sprzedawcy i organizatorzy – wszyscy są zadowoleni po pierwszym weekendzie, który upłynął pod znakiem popularnego święta piwa. Burmistrz Monachium – Dieter Reiter (SPD) w sobotę oficjalnie rozpoczął 181. Oktoberfest. W swoim debiucie polityk potrzebował czterech uderzeń zanim padły słynne słowa: „O’zapft is! Auf eine friedliche Wiesn.”. Według wstępnych szacunków, pomimo niesprzyjającej pogody w pierwszy weekend przez Theresienwiese przewinęło się blisko milion osób.  

Kilka minut po godzinie 9, kiedy to otwarto bramy dla odwiedzających, w namiotach nie było już wolnych miejsc. Z tego powodu części osób nie pozostało nic innego jak znalezienie dobrego miejsca na zewnątrz, gdzie przez większość dnia padał deszcz. Zanim jednak pierwsze kufle napełniły się piwem i dotarły do stolików stojących na dworze minęło trochę czasu. Po zamówieniu czekano nawet do 1,5 godziny na złoty trunek. Na jedzenie jeszcze dłużej. Nie przeszkodziło to jednak odwiedzającym w zamówieniu i skonsumowaniu blisko miliona litrów piwa.  

Źródło: Süddeutsche

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.