Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Stolica Austrii znów wygrywa

Wiedeń ponownie najbardziej przyjaznym do życia miastem na świecie

wiedeń,wien, economist, ranking, najlepsze miasto do życia
Foto: Pixabay
W tym roku Wiedeń po raz kolejny okazał się najbardziej przyjaznym do życia miastem na świecie. Stolica Austrii zwyciężyła w rankingu Economist.

Wiedeń zwyciężył w rankingu Economist

W rankingu Economist Wiedeń po raz kolejny zwycięża i jest najbardziej przyjaznym do życia miastem na świecie. „Jesteśmy dumni, że nasze osiągnięcia po raz kolejny zostały docenione na arenie międzynarodowej. Dzięki ciężko pracującym wiedeńczykom ten doskonały wynik nie jest dziełem przypadku. To zaszczyt dla wszystkich mieszkańców miasta” – napisał burmistrz Wiednia, Michaela Ludwiga na platformie „X”.

Cztery z pięciu najwyższych ocen 

Wiedeń zgarnął maksymalną pulę punktów m.in. w kategoriach „Opieka zdrowotna”, „Edukacja” i „Infrastruktura”. Tylko „Kultura i środowisko” uzyskała 93,5 na 100 możliwych punktów. Z ogólnym wskaźnikiem wynoszącym 98,4 punktów, Wiedeń wyprzedza Kopenhagę (98 punktów), Zurych (97,1 punktów) i Melbourne (97 punktów) w rankingu najbardziej przyjaznych do życia miast według Economist.

Na szczycie od lat

Wiedeń od lat utrzymuje tytuł najbardziej przyjaznego do życia miasta na świecie. Wciąż zachwyca zarówno mieszkańców, jak i turystów wyjątkowym połączeniem kultury, bezpieczeństwa, infrastruktury, obiektów rekreacyjnych i jakości życia.

Źródło: oe24 / economist

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.