Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Strajki komunikacji miejskiej a egzaminy końcowe w Nadrenii-Północnej Westfalii

matura

72 tys. uczniów w środę 19 kwietnia 2023 roku miało w Nadrenii Północnej-Westfalii zdawać maturę z przedmiotów ścisłych. Jednak młodzi ludzie jej nie napisali, ponieważ nie było arkuszy maturalnych!

Od godziny 12.00 we wtorek 18 kwietnia 2023 roku arkusze maturalne z biologii, chemii, dietetyki, informatyki, fizyki i techniki miały być gotowe do pobrania. W około 300 szkołach pobranie zadań maturalnych odbyło się planowo, jednak w reszcie szkół nie.

Problemy z pobraniem zadań o wielkości 480 MB mogły być związane z wprowadzonym dwuetapowym systemem weryfikacji szkół, jak poinformowało ministerstwo edukacji. Dzięki tej procedurze, która jest znana m.in. klientom banków, miało zostać zwiększone bezpieczeństwo IT.

Ogromny stres 

Uczniowie o zmianie terminu matury ze środy 19 kwietnia na piątek 21 kwietnia dowiedzieli się we wtorek o godzinie 21.00. To wywołało ogromny stres i zaburzyło u wielu młodych ludzi plan nauki na kolejne egzaminy. 

Dodatkowe problemy

Uczniowie mają napisać maturę w piątek 21 kwietnia 2023 roku. Jednak także w dniu alternatywnej daty może dojść do kolejnych problemów. W kraju związkowym odbędzie się bowiem strajk pracowników komunikacji miejskiej. Młodzi ludzie nie dotrą więc do szkół autobusami, czy tramwajami. Jadąc samochodem, mogą z kolei się spóźnić ze względu na wzmożony ruch na drogach. 

Dodatkowo kończy się ramadan. Muzułmańscy uczniowie, którzy będą świętowali Id-al-Fitr, czyli Święto Przerwania Postu, według Ministerstwa Szkolnictwa będą mogli napisać maturę 9.maja, zamiast 21 kwietnia br. Także nauczyciele wyznania islamskiego mają bez problemu otrzymać pozwolenie na specjalny urlop, pod warunkiem że zapewnione będzie sprawne odbycie się matur.

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.