Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nowe pieniądze na naprawy

Austriacki Reparaturbonus również na naprawę zwykłych rowerów

Reparaturbonus, bonus na naprawę, rowery Austria, Austria, Reparaturbonus Austria
Foto: Freepik
Bonus na naprawy, czyli Reparaturbonus, Ministerstwa Klimatu zostanie przedłużony do 2025 roku. Dzięki nowym funduszom obejmie on również naprawę rowerów bez wspomagania elektrycznego. Wcześniej finansowanie rządu federalnego dotyczyło tylko urządzeń z komponentami elektronicznymi lub elektrycznymi.

Oznaczało to, że rowery elektryczne kwalifikowały się, ale zwykłe rowery już nie. O bonus za naprawę rowerów można będzie ubiegać się od września, ogłosiła minister środowiska, Leonore Gewessler.

Jednak w przeszłości nie wszyscy dealerzy rowerowi mogli skorzystać z premii za naprawę. Wynika to z faktu, że wielu dealerów nie posiada licencji handlowej w zakresie technologii rowerowej lub mechatroniki. Mogą oni zatem wykonywać tylko proste naprawy, ale nie mogą na przykład wymienić hamulca tarczowego.

Ponad milion urządzeń naprawionych z premią

Według ministerstwa od czasu wprowadzenia bonusu na naprawę naprawiono ponad milion urządzeń. Do tej pory na ten cel udostępniono 130 mln euro z unijnego Funduszu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. 124 mln euro z funduszy krajowych obecnie mają wesprzeć kontynuację programu. 92 mln euro na 2024 rok i 32 mln euro na 2025 rok.

W 2023 roku 39% napraw finansowanych za pomocą voucherów dotyczyło smartfonów, po 9% zmywarek, pralek, ekspresów do kawy i 5% laptopów. Według Ministerstwa Ochrony Klimatu na jeden kupon na naprawę przypada średnio około 100 euro dofinansowania. Dofinansowanie obejmuje 50% kosztów, maksymalnie do 200 euro.

Źródło: krone

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.