Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Bawaria i Saksonia-Anhalt znoszą obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym!

koronawirus

Niedawno na Bawarii zniesiono obowiązek izolacji przy pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, a teraz kolejne niespodzianki. Jeszcze przed świętami będzie można zapomnieć o maseczkach w transporcie publicznym. Ten sam krok podjęła Saksonia-Anhalt.

W celu ochrony przed zarażeniem koronawirusem w kwietniu 2020 Bawaria i Saksonia-Anhalt podobnie jak inne kraje związkowe zdecydowały się na wprowadzenie obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Wraz ze spadkiem liczby zakażeń, obowiązek ten był stopniowo wycofywany. Transport publiczny, w którym często dochodzi do tłoku oraz kontaktów między pasażerami, jest do 9 grudnia jedną z ostatnich sytuacji, w której obowiązują dotychczasowe zastrzeżenia. W Bawarii pasażerowie od 10 grudnia mogą podróżować bez masek, zaś w Saksonii-Anhalt od 8 grudnia.

Zakładając, że liczby zakażeń pozostaną „w miarę stabilne” i że do tego czasu nie pojawią się nowe mutacje, rząd Bawarii podjął decyzję o zniesieniu maseczek w autobusach i pociągach. Do kwietnia 2023 zakrywanie ust i nosa będzie nadal obowiązywać w połączeniach międzymiastowych, o czym decyduje rząd federacji.

Spór zawsze będzie

Lekarze uważają, że noszenie masek nie powinno być znoszone, a jeszcze bardziej rozszerzane. Zakrywanie dróg oddechowych nie tylko chroni przed zakażeniem koronawirusa, ale również przed grypą oraz wirusem RSV u dzieci.

Mimo zniesienia obostrzenia, od 10 grudnia dalej będzie zalecane noszenie maseczek w transporcie miejskim.

Źródło: n-tv

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.