Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська
Top 10 niemieckich zespołów – od rocka przez metal i metalcore po punk. Kto na szczycie notowania?
 
Przedstawiamy Wam wyniki głosowania, które odbyło się na koncie facebookowym mann.tv. Tym razem proszono internautów o wytypowanie najlepszych niemieckich kapel rockowych. Wybierać można było między starymi wyjadaczami oraz młodszymi grupami grającymi szeroko pojętego rocka – od zwykłego rocka poprzez metal i metalcore aż po punk. Głosowanie zakończyło się wyścigiem ramię w ramię dwóch najbardziej kontrowersyjnych zespołów krajów niemieckojęzycznych. W sumie oddano 232 000 głosów. Przejdźmy do wyników. Oto perełki niemieckiego rocka!
 
10. J.B.O.
Od lat 80. panowie z Erlangen dają czadu nie tylko na scenie, ale także na swoich krążkach. Fun-metalowcy robią sporo rabanu ze swoją różową armią i tym samym lądują na miejscu 10.
 
 
9. CALLEJON
Grupa z Nadrenii zrobiła karierę wręcz książkową i zalicza się do głównego przedstawiciela niemieckojęzycznego metalcore’a. Co z tego, że nawet rodacy nie potrafią prawidłowo wymówić ich nazwy… 
 
 
8. BLIND GUARDIAN
Ikonami niemieckiego metalu są panowie z Krefeld, którzy po 1984 zrobili nawet międzynarodową karierę. Nie da się ukryć, że mają już swoje lata, ale mimo tego wciąć fundują publiczności swoim kawałkiem „Bard’s Song” niezłą jazdę. 
 
 
7. SCORPIONS
Niemieckie grupy hardrockowe i heavymetalowe, które sprzedałyby tyle płyt za granicą, co Scorpions, można policzyć na palcach jednej ręki. Giganci z Hanoweru może nie znaleźli się w pierwszej piątce notowania, ale i tak należą im się brawa.
 
 
6. HEAVEN SHALL BURN
Kiedy zapytacie o niemieckiego metalcore‘a, istnieje spore prawdopodobieństwo, że usłyszycie HSB. Grupa jest tak bardzo ceniona przez fanów gatunku, że takie kapele jak np. Caliban nie mają siły przebicia. 
 
 
5. IN EXTREMO
Fani bardów sprawili, że niemiecka grupa grająca średniowiecznego rocka wspięła się aż tak wysoko. Co prawda kiedyś byli bardziej średniowieczni niż teraz, ale jeszcze dają radę.
 
 
4. DIE TOTEN HOSEN
Obok lekarzy (die Ärzte) z Berlina, spodnie z Düsseldorfu wpisały się w kanon niemieckich zespołów punkowych. Choć wiek zrobił swoje i panowie nieco się uspokoili, dalej zajmują zaszczytne miejsce. 
 
 
3. DIE ÄRZTE 
Farin, Rod i Bela powinni być wdzięczni swoim fanom za świetne trzecie miejsce. Poza tym, pobili kolegów po fachu z Berlina. No cóż, pewnie im się nie spodoba, że nad nimi są…
 
 
2. BÖHSE ONKELZ
Cóż to był za wyścig… Ale jednak, nie udało się! Mówi się trudno i gra dalej. Ku uciesze fanów panowie zeszli się znowu w roku 2014 – odrodzili się niczym feniks z popiołów, tyle, że nie wzlecieli aż tak wysoko, by zająć pierwsze miejsce.
 
 
1. RAMMSTEIN
To były emocje! Ale Rammstein nie byłby Rammsteinem, gdyby nie wiedział jak przebić się ze swoim ciężkim graniem, prawda? Najlepszy niemiecki zespół rockowy – nic, tylko pogratulować korony!
 
 
Źródło: de.mann.tv, youtube.pl
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze