Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Aparat dentystyczny gratis

Twoje dziecko ma wadę uzębienia? Martwisz się drogim aparatem? Niepotrzebnie! Od lipca można ubiegać się o darmową klamrę na zęby.

Z dniem 1 lipca 2015 nie tylko zdejmowane aparaty dentystyczne dla dzieci i młodzieży, ale również te na stałe, zostaną sfinansowane przez ubezpieczenie zdrowotne. Ważne, aby pacjent w momencie rozpoczęcia leczenia nie przekroczył 18 roku życia. Koszty zostają pokryte tylko w przypadku znacznych nieprawidłowości w ułożeniu zębów i szczęki, natomiast leczenie musi przeprowadzić ortodonta z umową z ubezpieczycielem.

O znacznych nieprawidłowościach w ułożeniu zębów i szczęki mówimy wtedy, gdy ortodonta stwierdzi 4 lub 5 stopień wskaźnika Index of Orthodontic Treatment Need (IOTN).

Z kolei przez rozpoczęcie leczenia rozumiemy datę, kiedy aparat dentystyczny został po raz pierwszy zamontowany w jamie ustnej pacjenta.

Listę lekarzy współpracujących z ubezpieczycielami można znaleźć na stronach Zrzeszenia Austriackich Ubezpieczycieli – www.hauptverband.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.