Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Gdzie po najlepszy sznycel w Wiedniu?

Austriacka kuchnia ma wiele do zaoferowania. Nic jednak nie kojarzy się z nią tak bardzo jak sznycel po wiedeńsku.

Dla Wiedeńczyków sznycel po wiedeńsku jest częścią ich kulinarnej tożsamości tak jak tort Sachera czy wiedeńskie kawiarnie. Jest świętością, mało kogo w Wiedniu obchodzi, że tak naprawdę ich ulubiony przysmak pochodzi z Mediolanu… Wrócmy jednak do Austrii a konkrernie do stolicy. Gdzie serwowamy jest najlepszy sznycel? W przeróżnych rankingach pojawiają się najczęściej poniższe lokale.

Gasthaus Pöschl

Legendarny już lokal, prowadzony do niedawna przez Hanno Pöschl i Andreę Karrer. Przejął go teraz jeden z wieloletnich współpracowników – Zbigniew Stoch. Budynek jest niewielki, rezerwacja wskazana. Serwowane tutaj są wspaniałe klasyczne wiedeńskie sznycle z sałatką ziemniaczaną. Podczas ciepłych dni, można rozkoszować się tradycyjnymi potrawami, spoglądając na Plac Franciszkański (Franziskaner Platz).

Ofenloch

Przestąpienie progów restauracji Ofenloch wiąże się z przeniesieniem do innego świata; tutaj to odżywają wspomnienia dawnej Austrii jeszcze z czasów Franciszka Józefa. Pośród starych, drewnianych boazerii, pięknych sklepień i przytulnych nisz jadały takie sławy jak Herbert von Krajan czy Oscar Werner. Do dzisiaj jedno z ulubionych miejsc spotkań prominencji. Serwowany tutaj sznycel jest złoty i chrupiący a od środka miękki. Wyśmienicie łączy się z podawaną w lokalu sałatką ziemniaczaną.

Skopik & Lohn

Przepiękny lokal, który przenosi nas na chwilę ze stolicy Austrii do Paryża. Wyśmienite połączenie wiedeńsko-francuskiej kuchni. Z przepięknym ogródkiem i nastrojowym wnętrzem. Słynny sznycel jest tutaj podawany nie tylko z sałatką ziemniaczaną, ale także ze śmietaną ogórkową. Po każdym kęsie nabiera się ochoty na więcej!

Gmoakeller

Kolejny ze znanych i słynnych w Wiedniu. Restauracja o znaczeniu nie tylko kulinarnym, ale również historycznym i kulturowym. Jedno z ulubionych miejsc wiedeńskiej prominencji. Jedna z najstarszych restauracji w mieście. To tutaj spotykał się potajemnie książę Rudolf ze swoją kochanką, z którą popełnił samobójstwo na zamku Mayerling. Lokal posiada kilka różnych pomieszczeń, rezerwacja jednak jak najbardziej wskazana. Restauracja słynie z wyśmienitej kuchni wiedeńskiej.

Wiener Wiaz’Haus

Gdy ktoś poszukuje przytulnej jadalni zabarwionej domowym kolorytem, powinien się udać do Wiener Wiaz’Haus. Można tutaj nie tylko zjeść smaczne sznycle w przystępnej cenie, ale również spróbować klasycznej wiedeńskiej kuchni i różnych dań sezonowych. Codziennie czekają na gości trzy różne menu. Przy pięknej, słonecznej pogodzie można skorzystać z jednego z ponad 70 miejsc w ogródku. Rezerwacja jedynie przez telefon.

Finkh

W przypadku nowoczesnej restauracji Finkh nawiązującym do stylu industrialnego wystroju nikt raczej nie spodziewałby się tradycyjnej kuchni austriackiej, ale to kolejny dowód, by nie oceniać książki po okładce, a raczej lokalu po wyglądzie. Restauracja mieści się na dumnie prezentującej się ulicy Esterhazy (Esterhazygasse) w przepięknej białej kamienicy z ogródkiem. Podobno to właśnie tu, a nie w wielu innych tradycyjnych lokalach można zjeść najlepszy sznycel w Wiedniu.

Meixner’s Gastwirtschaft

Z dala od tłumów turystów przybywających codziennie do stolicy Austrii znajduje się przytulny zajazd Meixeiner’s Gastwirtschaft. Posiada przytulny dziedziniec, któremu uroku dodaje bluszcz ciągnący się po ścianach budynku i drzewa rosnące w atrium. Oprócz smacznej kuchni wiedeńskiej posiada również w swojej ofercie dania ze Styrii, Karyntii, a nawet Słowenii. W zajeździe można nie tylko zjeść smaczne dania, ale także przenocować w jednym z przytulnych pokoi.

Gasthof Zum Renner

Stara, szacowna restauracja, której początki sięgają XIX wieku. Jedna nielicznych w Wiedniu, do której przyszłe dania są dostarczane w całości. Pózniej na miejscu przerabia się je umiejętnie na smaczne kiełbaski, szynki i oczywiście sznycle. Słynie z dużych porcji, bawarskich piw i bodajże najlepszych win Austrii w swoich piwnicach.

Zum Nussgartl

Do nieco schowanego w gęstej sieci uliczek lokalu Zum Nussgartl pielgrzymują miłośnicy dobrej kuchni z całego miasta. Porcje są tak przeogromne, że jest problem z ich zjedzeniem, a dania rozpieszczają podniebienie. W dni wolne i święta bez uprzedniej rezerwacji zdobycie wolnego miejsca praktycznie graniczy z cudem. Wystrój jest nieco stary, napawa nostalgią, przyjemnie spędza się tu chwile ze znajomymi. Przez większą część roku można rozkoszować się potrawami w zacienionym orzechami ogródku.

Gasthaus Kopp

Z zewnątrz niepozornie wyglądający lokal, kryje w sobie jedno z najpopularniejszych gospód w stolicy. Określana mianem najlepszej i najbardziej autentycznej w mieście, z obsługą, która bez ogródek odpowiednio ustawia co niektórych z gości. Tradycyjne wiedeńska kuchnia w przyjemniej atmosferze i z wiedeńskim poczuciem humoru. Wyśmienite dania w przystępnej cenie i przytulnym wnętrzu. Spotykają się tutaj mieszkańcy z wszystkich klas społecznych, by skosztować jednego z najlepszych sznycli w mieście. Do niedawno można było palić w całym lokalu, teraz jedynie w części. Rezerwacja tylko przez telefon, płatność wyłącznie gotówką. Posiada ogródek, w którym można przesiadywać w ciepłe dni.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.