Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Kierowcy w Austrii mogą już zmieniać opony na letnie.

Koniec zimy. Od dzisiaj w Austrii można zmieniać opony na letnie

zmiana opon na letnie, kierowcy Asutria
Foto: Pixabay
Obowiązek jazdy na oponach zimowych w Austrii kończy się w poniedziałek, 15 kwietnia. ÖAMTC zaleca jednak by zmieniać opony w zależności od panujących warunków i pogody.

Obowiązek jazdy na oponach zimowych w Austrii

Kwiecień jest znany z nagłych zmian pogody. Tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście cieplej przez dłuższy okres czasu, zmiana opon jest zalecana, mając na uwadze względy bezpieczeństwa. Jak to się ma do obowiązku jazdy na oponach zimowych w Austrii?

Pamiętaj, jako kierowca jesteś zobowiązany do zmiany opon. Zasadniczo więc w listopadzie zmieniamy opony na zimowe. Najpóźniej 1 powinieneś mieć je założone w swoim samochodzie. Popularne zimówki w myśl austriackiego prawa powinieneś mieć przynajmniej do 15 kwietnia, kiedy to wygasa obowiązek jazdy na oponach zimowych. Jeśli pogoda na to pozwala, od tego dnia możesz jeździć na oponach letnich.

Po co w ogóle zmieniać opony? 

Według austriackiego automobilklubu ÖAMTC, opony zimowe są przeznaczone do jazdy w zimnych porach roku i mają pewne słabości w ciepłych temperaturach. Może to na przykład prowadzić do wydłużenia drogi hamowania lub zwiększonego zużycia bieżnika. Może na tym ucierpieć również zachowanie kierowcy. 

ÖAMTC zaleca wymianę opon w warsztacie lub w bazie klubu motoryzacyjnego. Przed wymianą opon należy rozważyć i sprawdzić wiele kwestii. Przechowywanie opon również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu ich jakości.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.