Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Składki socjalne – terminy płatności w 2015 r.

Składki są płatne najpóźniej do trzeciego dnia pracy banku przed końcem danego miesiąca w którym pracowała osoba zatrudniona w firmie. Należy pamiętać, że banki nie urzędują w soboty, niedziele i święta. Podobnie rzecz ma się w przypadku wigilii oraz sylwestra.

Kasy chorych powinny otrzymać potwierdzenie z podaną wysokością składki, najpóźniej na 5 dni roboczych przed zakończeniem danego miesiąca. W przypadku gdy takowe nie wpłynie następuje oszacowanie wysokości składki przez odpowiednią Krankenkasse.

Daty przedłożenia potwierdzeń wysokości składek wraz z terminami płatności na rok 2015 dla AOK Baden-Württemberg zostały uwzględnione w poniższej tabeli:

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.