Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Jak wykorzystać urlop do maksimum w 2016 roku

Kto kombinuje ten żyje! Wystarczy odpowiednio dopasować urlop do dni wolnych od pracy, by znacznie wydłużyć sobie odpoczynek. W 2016 roku możliwości ku temu niestety nie będzie zbyt wielu. Mimo to warto sprytnie zaplanować swój urlop.

Nowy rok rozpocznie się w piątek (przedłużony weekend). Dodatkowo 6 stycznia w Bawarii, Badenii-Wirtembergii oraz Saksonii-Anhalt to dzień wolny od pracy. Wystarczy więc wziąć dwa dodatkowe dni urlopu by cieszyć się wolnym przez 6 dni.

Wielkanoc? Jak co roku. W 2016 roku Wielki Piątek przypada na 25 marca a poniedziałek wielkanocny trzy dni później. Nie trzeba wykorzystywać urlopu by spędzić 4 dni w domu.

Mimo, że 1 maja wypada w niedzielę, początek lata oferuje urlopowiczom nie lada okazję. Kto między 6 a 13 maja weźmie 6 dni wolnego podwoi sobie urlop do 12. Jak to możliwe? 5 maja obchodzimy Wniebowstąpienie a 16 Zesłanie Ducha Świętego (Pfingstmontag – przyp.red.).

Kolejna możliwość wydłużenia weekendu przypada na Boże Ciało. Jeden dzień urlopu może dać nawet 4 dni wolnego. Można też inaczej. Kto zaplanuje sobie odpoczynek od pracy w dniach 17.-27 maja skorzysta na świętach i wykorzystując 8 dni z urlopu zyska drugie tyle. Święto jest jednak dniem wolnym od pracy tylko w Hesji, Bawarii, Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalli, Saarze, Nadrenii Palatynacie a także częściowo w Turyngii.

Kolejna okazja to 3 października 2016 roku. Dzień Zjednoczenia Niemiec wypada w poniedziałek. Przedłużony weekend można jeszcze przeciągnąć biorąc wolne w poprzedzający go piątek.

Wszystkich Świętych przypada na wtorek. Wolne w poniedziałek dodatkowo wydłuży nam weekend o dwa dni. Święto jest jednak dniem wolnym od pracy tylko w Bawarii, Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalli, Saarze oraz Nadrenii Palatynacie.

Przegląd Świąt w Niemczech:

Święto

Data

Dzień tygodnia

Kraj związkowy

Nowy Rok

1.1.

Piątek

Wszystkie

Trzech Króli

6.1.

Środa

BY, BW, SA

Wielki Piątek

25.3.

Piątek

Wszystkie

Poniedziałek Wielkanocny

28.3.

Poniedziałek

Wszystkie

Święto Pracy

1.5.

Niedziela

wszystkie

Wniebowstąpienie

5.5.

Czwartek

Wszystkie

Zesłanie Ducha Świętego

16.5.

Poniedziałek

Wszystkie

Boże Ciało

26.5.

Czwartek

BW, BY, HE, NW, NP, SL, TH*

Wniebowzięcie NMP

15.8.

Poniedziałek

BY*, SL

Dzień Zjednoczenia Niemiec

3.10.

Poniedziałek

Wszystkie

Święto Reformacji

31.10.

Poniedziałek

BB, MPP, SN, SA, TH

Wszystkich Świętych

1.11.

Wtorek

BW, BY, NW, NP, SL

Dzień Pokuty

16.11.

Środa

SN

I dzień Bożego Narodzenia

25.12.

Niedziela

Wszystkie

II dzień Bożego Narodzenia

26.12.

Poniedziałek

wszystkie

 

Legenda:

BW – Badenia Wirtembergia, BY – Bawaria, BE – Berlin, BB – Brandenburgia, NW – Nadrenia Westfalia, NP – Nadrenia Palatynat, SL – Saarland, SN – Saksonia, SA – Saksonia Anhalt, TH – Turyngia, HE – Hesja, MPP – Meklemburgia Pomorze Przednie;
* tylko częściowo

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.