Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

UWAGA! Oszuści podszywają się pod PostFinance!

Szwajcaria: W ostatnim czasie oszuści internetowi rozsyłają maile w imieniu PostFinance, tak by dobrać się do danych kart kredytowych odbiorców.

Każdy kto otrzymał maila w treści którego informowano odbiorcę o tym, że jego karta MasterCard nie jest zarejestrowana w programie SecureCode mógł paść ofiarą oszustwa internetowego (tzw. phishing). Oszuści chcieli by adresaci przy pomocy linku przeszli na stronę internetową, gdzie mieli podać swoje dane personalne oraz numer karty kredytowej, kod bezpieczeństwa jak i imię i nazwisko na karcie pod pretekstem, że karta jest niezdatna do zakupów w sieci.

Radzimy:

  1. Usuń maila, gdyż najpewniej chodzi o oszustwo internetowe – żaden bank nie wysłałby wiadomości z żądaniem o tak poufne dane.
  2. Jeśli podejrzewasz, że osoby trzecie mają lub mogły mieć dostęp do Twojego konta bankowego natychmiast skontaktuj się z swoim bankiem i powiadom go o swoich podejrzeniach.
  3. Jeśli otrzymasz jakiegokolwiek maila w którym jesteś proszony o przejście przy pomocy linku na zewnętrzną stronę – bądź ostrożny! W większości przypadków maile wysyłają oszuści.
  4. Zawsze sprawdzaj adres internetowy na jaki jesteś przekierowywany. Jeśli wygląda podejrzanie – opuść stronę.
  5. Próby oszustwa w Szwajcarii zgłoś w KOBIK – Koordinationsstelle zur Bekämpfung der Internetkriminalität tak by inni również nie byli narażeni na próbę oszustwa!

KOBIK na swojej stronie opublikowało wycinek maila: 

foto: Koordinationsstelle zur Bekämpfung der Internetkriminalität

Źródło/foto: Koordinationsstelle zur Bekämpfung der Internetkriminalität

 

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.