Czy wszystkie wyciągi narciarskie będą działały?
Tak zakłada szwajcarski rząd. Co niektóre ośrodki narciarskie rozpoczęły już sezon. Jednak część małych ośrodków zrezygnuje z działalności w tym roku. Przed wyjazdem na narty warto więc sprawdzić stronę lub zadzwonić do ośrodka.
Jak ośrodki chcą zadbać o to, by jak najmniej osób zakaziło się koronawirusem?
Najważniejszą zasadą będzie obowiązek zakrywania ust i nosa. Nakaz ten będzie obowiązywał nie tylko w restauracjach i gondolach, lecz także na wyciągach oraz w kolejce do nich.
Czy ilość osób w kolejach zębatych i linowych zostanie ograniczona?
Nie. Szwajcarski rząd nie zredukował liczby osób w kolejach zębatych i linowych. Mogą to zrobić jednak poszczególne ośrodki narciarskie. Uwaga! W celu jazdy gondolą wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Jakie maski nadają się do uprawiania sportów zimowych?
Zasadniczo przemysłowo wykonane maseczki są obowiązkowe. Wielu producentów pracuje jednak nad specjalnymi i certyfikowanymi kominami na szyję. Te rozwiązałyby problem ciągłego ubierania i ściągania maseczek. Uwaga! Używanie kominów na szyję bez certyfikatu jest zabronione.
Na co należy uważać w szkołach narciarskich?
Szkoły narciarskie muszą dopilnować, by zajęcia nie odbywały się w dużych grupach. Wyścigi na nartach biegowych będą odbywały się w dużych przerwach czasowych, by widzowie i uczestnicy poszczególnych grup się nie mieszali.
Co jeśli nie mogę wyjechać na zimowy urlop ze względu na koronawirusa?
Wiele ośrodków i hoteli wprowadziła możliwość anulowania rezerwacji nawet 48 godzin przed planowanym przyjazdem. Możliwe jest także przełożenie urlopu na inny termin. Większość hoteli zachęca do rezerwacji noclegów, oferując jednocześnie elastyczne dostosowanie się do sytuacji w razie sytuacji zakażenia koronawirusem.