Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Jak spędzić tanio urlop w Szwajcarii?

pociąg na tle szwajcarskiej wioski

Szwajcaria jest w dalszym ciągu popularnym kierunkiem wakacyjnym. Również Szwajcarzy coraz częściej spędzają wakacje w swoim kraju. Oto porady i wskazówki, jak spędzić tanio urlop na szwajcarskiej ziemi.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ceny w Szwajcarii są dosyć wysokie, a urlop może kosztować bardzo wiele. Schweiz Tourismus dzieli się jednak kilkoma wskazówkami, aby zwiedzić ten piękny kraj i przy okazji nie nadszarpnąć zanadto swojego budżetu. 

Schronisko młodzieżowe zamiast hotelu

Schronisko młodzieżowe w dzisiejszych czasach nie oznacza już wieloosobowych pokoi i spania pod wełnianym kocem. Dostępne są nowoczesne, dwuosobowe pomieszczenia, zapewniające wysoki standard za niewielkie pieniądze. Ciekawa jest również opcja nocowania w Burgdorf, gdzie stary zamek przekształcono w schronisko młodzieżowe. 

Karty rabatowe dla gości Gästekarte 

W wielu miejscowościach dostępne są również karty rabatowe dla gości, którzy rezerwują pobyt nawet tylko na dwa dni. Wykupując nocleg, można uzyskać zniżki na lokalne atrakcje, takie jak kolejki górskie, wyprawy statkiem, albo podróże publiczną komunikacją.

Szwajcarii jest też wiele parków natury, w których również można nocować. posiadając kartę dla gości Gästekarte, można za jej okazaniem bezpłatnie dojechać na miejsce swojego noclegu. 

Kemping

Opłacalną opcją zwiedzania Szwajcarii jest także skorzystanie z placów kempingowych. Popyt na tego typu możliwość zakwaterowania znacznie wzrósł od czasów pandemii koronawirusa i utrzymuje nadal tendencję wzrostową. 

Źródło: Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.