Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Winieta na 2015 rok będzie żółta!

Berno. Od przyszłego poniedziałku (1.12.) będzie można kupić nową winietę na szwajcarskie autostrady. Niestety, zmienił się tylko kolor - cena pozostała niezmienna. Wobec wysokich mandatów lepiej jednak ją mieć na szybie…

Na nowej winiecie dominuje kolor żółty metallic, cyfra 15 z przodu jest biała a z tyłu gdzie winieta jest klejona fioletowa. Winietę można zakupić w warsztatach, na stacjach benzynowych, przy automatach pocztowych, w urzędach komunikacji oraz urzędach celnych. Naklejka kosztuje 40 franków i jest ważna do końca stycznia 2016 roku.

Kto zostanie przyłapany na jeździe po autostradzie bez winiety słono zapłaci. Za takowe wykroczenie grozi mandat w wysokości 200 franków. Osobom które będą majstrować przy kleju czy spróbują podrobić winietę grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny. To samo dotyczy osób którym zostanie udowodnione wielokrotne użycie naklejki.

Źródło: news.ch

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.