Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Bezrobocie w górę o 0,3 procent

Stopa bezrobocia rośnie, mimo że zatrudnionych osób przybywa. Ilość wolnych miejsc pracy jest z kolei dwukrotnie większa.

Liczba bezrobotnych w Austrii wzrosła we wrześniu o 0,3 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z końcem miesiąca zameldowanych osób bez pracy było 232 239. Kiedy doliczymy do nich grupę przechodzących szkolenia otrzymamy liczbę 391 939 – czyli o 0,1 procent więcej osób niż we wrześniu 2015 roku.

Minister ds. Społecznych poinformował w poniedziałek, że według austriackiego sposobu obliczania, bezrobocie spadło o 0,1 punktu procentowego i wynosi obecnie 8,2 procent. Stopa bezrobocia wyliczona jednak zgodnie z definicją Eurostatu wynosi 6,2 procent i jest tym samym o 0,5 punktu procentowego wyższa niż przed rokiem. Stopa bezrobocia pośród ludzi młodych sięga natomiast 10,8 procent, co oznacza, że zmniejszyła się o 0,1 punktu procentowego.

We wrześniu wzrosła liczba zatrudnionych osób. Obecnie jest mowa o 3,64 mln. pracowników nie prowadzących samodzielnej działalności gospodarczej. Liczba miejsc pracy wrosła od ostatniego roku o 1,4 procent, a w urzędach pracy zarejestrowano 42 499 ofert – o ponad 25 procent więcej.

Źródło: money.oe24.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.