Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Ceny owoców pójdą drastycznie w górę

Mało powiedzieć, że sezon na owoce nie jest w tym roku najlepszy. Kwietniowe mrozy zniszczyły 70 procent moreli, niektórzy rolnicy w ogóle nie mają zbiorów. Nic więc dziwnego, że ceny lubianych owoców gwałtownie rosną.

Sezon na morele rozpocznie się na wiedeńskim Ruchusmarkt już niebawem. „Tak źle, jak teraz, z owocami jeszcze nie było”, opowiada Christian Schätzl, który od lat wraz z rodziną prowadzi stoisko. Truskawek, wiśni czy moreli jest naprawdę mało, co odbija się na cenach.

Rok temu za kilogram wiśni trzeba było zapłacić ok. 5 euro, obecnie trzeba mieć 7 euro, czyli niemal 40 procent więcej. Nie inaczej prezentuje się sytuacja moreli. „Przy takich cenach ludzie kupują mniej. W 2016 pewnie nikt nie zdecyduje się na dżemy własnej roboty” – przewiduje Schätzl.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.