Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Gaz i prąd tańszy od października!

Tańszy o pięć procent prąd i gaz dotrze do ok. 3 mln. gospodarstw domowych na terenie Austrii.

Zapowiedziane przez spółkę dostawców energii EAA-EnergieAllianz, w skład której wchodzą Energie Burgenland, EVN oraz Wien Energie, obniżki ceny prądu zaczną obowiązywać od października. Tańsza energia elektryczna i – jak się okazało – również gaz, popłyną w blisko 3 mln. gospodarstw domowych, poinformował rzecznik EAA w środę.

Obniżki dotyczą standardowych produktów dedykowanych gospodarstwom domowym korzystających z usług lokalnych dostawców energii wchodzących w skład EAA na terenie Buergenlandu, Wiednia i Dolnej Austrii. Cena prądu spadnie o 5 procent łącznie z wszystkimi kosztami dodatkowymi.

Przeciętne gospodarstwo domowe zużywające rocznie 3 500 kWh prądu i 20 kWh gazu ziemnego, korzystające z usług EVN zaoszczędzi łącznie ok. 50 euro. Wien Energie z kolei przygląda się małym gospodarstwo domowym z średnim zużyciem prądu wynoszącym 2 500 kWh i gazu – 15 000 kWh. Rachunki obniżą się kolejno o 9 i 31 euro. Przeciętny klient Energie Burgenland zużywa rocznie średnio 4 500 kWh prądu i 20 000 kWh gazu grzewczego – to oszczędności rzędu 56 euro na rok.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.