Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Najlepszą opiekę nad dziećmi znajdziemy w Wiedniu!

Poziom opieki i kształcenia dzieci w Austrii jest bardzo zróżnicowany. Chodzi tu zarówno o ofertę dla różnych grup wiekowych, jak i czas otwarcia placówek wychowawczych. Gdzie jest pod tym względem najlepiej? Gdzie jest najgorzej? Sprawdziliśmy.

Wiedeńska Izba Pracownicza (Arbeiterkammer) postanowiła stworzyć wskaźnik wykształcenia elementarnego, w którym bierze pod uwagę nie tylko ilość dzieci objętych opieką różnych placówek wychowawczych, ale stopień, w którym oferta umożliwia rodzicom pracę w pełnym wymiarze godzin.

Maksymalna ilość punktów, jaką można było uzyskać, wynosi 100. Mogą ją zdobyć tylko te regiony kraju, gdzie dzieci do sześciu lat mają zapewnioną opiekę, ich rodzice są w stanie dzięki temu pracować na pełnym etacie, a placówki są otwarte 45 godzin tygodniowo i zamykane maksymalnie na pięć tygodni w roku.

Jak można się domyśleć, żaden kraj związkowy nie zdobył pełnej liczby punktów. Na prowadzenie wysunął się jednak Wiedeń z 65 punktami, dalej znalazły się Burgenland (40), Tyrol (38), Salzburg i Dolna Austria (każdy po 37 punktów) i Karyntia (36). Ostatnie miejsca zajmują Styria (35), Vorarlberg (34) i Górna Austria (33).

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.