Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Prawie 320.000 bezrobotnych szuka pracy

Liczba bezrobotnych w czerwcu wyniosła 319 969 osób, co w porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza spadek o 0,1 procent. Wraz z osobami, które ukończyły szkolenia AMS, jest ich 386 772 – 1,3 procent więcej niż w 2015 roku.

Z perspektywy austriackiej metody obliczania stopy bezrobocia wynika, że spadła ona do poziomu 8,1 procent – poinformowało Ministerstwo Pracy w piątek. Według obliczeń Eurostat wynosi ona 6,1 procent i zwiększyła się o 0,2 punktu procentowego. 

Liczba wolnych miejsc pracy wzrosła do 44 209 – to niemal o połowę (48 procent) więcej! Pracowników poszukuje przede wszystkim branża informatyczno-komunikacyjna (+77 procent ofert pracy więcej), handlowa (+61 procent) oraz budowlana (+58 procent).

Optymistyczna jest wiadomość, że maleje przede wszystkim bezrobocie pośród młodych ludzi. Trudności na rynku pracy mają jednak nadal osoby z problemami zdrowotnymi oraz osoby po 50. roku życia.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.